В Івано-Франківську лицарі тренувались перед масштабним фестивалем

 • Сьогодні, 28 серпня, в Івано-Франківську реконструктори лицарської доби із клубу “Зігмунд” влаштували тренування перед фестивалем “Галицьке лицарство”.

  Хлопці бились на тренувальних мечах та щитах, а також на древках списів. Вони пояснюють: повна амуніція важить близько двадцяти кілограмів, тож вдягати її на кожне тренування нераціонально.

  “Ми вивчаємо джерела і дивимось, як люди бились у середні віки. Це різні манускрипти, трактати, підручники з фехтування. Але, звісно, у спортивний дисципліні “середньовічний бій” представлені не всі удари, які наносились в реальному житті. У справжніх боях воїни завдавали колючих ударів, били по больовим точкам, ламали суглоби – всього цього у спорті немає”, – розповідає Мар’ян Іваночко, який займається реконструкцією вже три роки.

  За словами організатора фестивалю Сергія Адамовича, франківські лицарі з клубу “Зігмунд” гідно представлять регіон на турнірі, а ще візьмуть участь у промоції дійства – роздаватимуть афіші фестивалю на “стометрівці”.

  “Ми попередньо планували показ вистави “Гамлет” у Галицькому замку. Втім, наразі постановку змінили, і глядачам покажуть “Шаріку” – вона про січове стрілецтво і на військову тематику. У Галичі свого часу відбувалися бої січових стрільців, тож місце вибрано вдало”, – каже Адамович.

  Нагадаємо, 8 та 9 вересня у Галичі відбудеться фестиваль історичної реконструкції «Галицьке лицарство», який організовують у рамках святкування 1120-річчя міста.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!