В Івано-Франківську модернізують дитсадки та школи міста

 • Сьогодні, 17 травня, в приміщенні дитячого садочка № 10 відбулося підписання Кредитного та Грантового Договорів між Івано-Франківською міською радою та Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO).

  Це зроблено в рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська».

  Протягом 2014-2015 років Івано-Фракнівською міською радою велася активна робота з НЕФКО щодо залучення коштів на проведення енергозберігаючих заходів в бюджетних закладах міста, зокрема в школах та садочках. Про це розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Зокрема, він зазначив, що консультанти компанії з Австрії провели техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) інвестиційної програми, що передбачає проведення енергозберігаючих заходів в 51 бюджетному закладі міста, що має вагоме соціальне значення. Мається на увазі школи, садки та реабілітаційні центри.

  За розрахунками ТЕО інвестиційної програми загальна вартість проекту складає  7,97 млн євро. Левова частка коштів  – це кредит НЕФКО, а саме 5 млн євро, 2,4 млн кошти гранту від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності  та довкілля.

  Частка міської ради тільки 600 тис. євро, які надійдуть з міського бюджету.

  Вся програма складається з двох етапів і розрахована на п’ять років реалізації.

  Старший інвестиційні менеджер НЕФКО Бо Нихус розповів, що головна ціль інвестиційного проекту складається з декілька компонентів.

  Бо нихус

  «Перше – це зменшення викидів в атмосферу та забруднення навколишнього середовища, друге – це фінансовий аспект. А також сприяє покращенню умов перебування дітей в садочка, а це теж є важливим», – пояснив пан Нихус.

  Довідка:

  Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) – це міжнародна фінансова організація, створена в 1990 році країнами Північної Європи. Її діяльність пов’язана з фінансуванням практичних заходів, що сприяють зеленому росту.

  Основним критерієм при цьому є ефективність інвестицій для досягнення встановлених природоохоронних цілей в регіоні, що межує з Балтикою, враховуючи, що в самих країнах Північної Європи супутні питомі витрати постійно зростають, в той час як забруднення не визнає національних кордонів. Незмінною умовою здійснення проектів НЕФКО також є їх економічна ефективність.

  Нагадаємо, що університети Прикарпаття підписали договір з “Укроборонпромом”.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!