В Івано-Франківську на I всеукраїнському трієнале “Абстрактне мистецтво – 2022” представили 77 робіт українських митців

 • Виставку розгорнули у виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України.

  Перед цим твори для експозиції обрало журі, розповідає “Суспільному” співорганізаторка виставки Світлана Повшик.

  Художниця з Чернівецької області Ольга Дідик представила роботу під назвою “Пора”, яку виконала у техніці олійного живопису. Мисткиня каже, на картині зобразила свої емоції, які переживає під час війни.

  “Митці можуть лише своєю творчістю підтримувати моральний дух, співпереживати й робити якийсь свій внесок. Абстрактні роботи можуть народжуватися упродовж декількох годин. Вони “варяться” усередині митця, а потім виливаються на полотно, бо робота в абстрактному напрямі – це поєднання техніки й переживання художника”, — ділиться Ольга Дідик.

  На виставці експонують три ковані вироби, зокрема й твір майстра художньої обробки металу з Івано-Франківська Андрія Шешурака. Чоловік його назвав “Війна”.

  “Роботу я зробив ще на Різдво. Тоді вже, можливо, відчувалася аура в повітрі, той смутний стан. Я не хотів показати саме війну. Робоча назва була “Останній день Помпеї”. А виявилося, що це — не останній день Помпеї, а, можливо, якийсь останній день з наших теперішніх зруйнованих міст”, — каже Андрій Шешурак.

  З-понад 170 заявок для участі у трієнале “Абстрактне мистецтво – 2022” журі обрало 77 робіт.

  “Представлена практично уся географія України. Це є і Київ, і Одеса. І Запоріжжя, Кременчук, Хотин, Львів. Поза сумнівом, це вплинуло на різномаїття сюжетів, технік, і ця виставка дуже гарно презентує загальний рівень художників, які займаються абстрактним живописом в Україні загалом”, — розповідає співорганізаторка виставки Світлана Повшик.

  На відкритті трієнале організатори провели благодійний аукціон, під час якого вторгували понад 6 тис. грн. Ці гроші, а також частину із зібраних організаційних внесків – 4 тис. грн — передадуть на потреби ЗСУ, каже куратор виставки Віктор Бабак.

  Читайте також: У Коломиї відбулася творча акція “Малюй, як Марія”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!