В Івано-Франківську нова система оповіщення повітряної тривоги працює неправильно, — ОВА

  • Нова система оповіщення повітряної тривоги в Івано-Франківську інформує про небезпеку не лише сиреною, а й словами. Сирена звучить двічі: на початку тривоги та після відбою.

    В управлінні з питань цивільного захисту обласної військової адміністрації вважають це порушенням, пише “Суспільне”.

    Старій системі майже пів століття

    Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Івано-Франківської міської ради Ігор Влізло розповів, що система оповіщення, яка працювала в місті до встановлення нової, застаріла і часто давала збої або взагалі не звучала.

    “Цій старій системі вже 40-50 років, десь так. Вона то виходить з ладу, то звучить, то не звучить, то ще щось. Зважаючи на це, керівництво міста ухвалило рішення створити свою міську систему оповіщення повітряної тривоги”, — пояснює Ігор Влізло.

    Нова система — цифрова

    Підрядника знайшли в Тернополі. Компанія, яка встановлює нові системи оповіщення людей про повітряну тривогу, зголосилася на ці роботи й в Івано-Франківську.

    “Ми провели певну роботу. Погодилася тернопільська фірма, яка встановлює не тільки в нас, а й у Рівному, і у Хмельницькому, й усюди. У нас поки є п’ять таких систем. Вони зараз працюють у тестовому режимі”, — говорить Ігор Влізло.

    Він розповідає: особливість нової системи оповіщення полягає в тому, що сирена супроводжується словами й звучить двічі — на початку тривоги й після відбою.

    “Звучить повітряна тривога — вона вмикається. Завершилася повітряна тривога — вона знову вмикається. Тобто знову йде звук і слова “Завершення повітряної тривоги”, дослівно не можу сказати. Все. Тобто це — нова сучасна система, яка базується на “цифрі”. У державі оголошується повітряна тривога і вона автоматично вмикається не лише в нас, а й у 150 населених пунктах України — там, де вона встановлена”, — каже Влізло. 

    Встановлені системи оповіщення у Франківську поки тестуються

    Ігор Влізло каже: нова система оповіщення поки працює в тестовому режимі.

    “Ми поставили по місту їх п’ять, ще раз підкреслюю, в тестовому режимі. Очевидно, щось забереться, щось додасться — ми вивчаємо це. Хтось каже: нам заголосно, десь ще щось. Все врахуємо, все налагодимо”, — коментує Ігор Влізло.

    У міськраді кажуть: до кінця літа на території громади планують встановити ще п’ять нових систем оповіщення. Для цього наразі проводять тендерні процедури.

    “У селі Черніїв хочемо поставити, щоб туди було чути. Десь в Івано-Франківську, де не дуже добре чути”, — говорить Ігор Влізло.

    З його слів, нова система оповіщення обійшлася місту у 900 тис. грн, але її ще будуть вдосконалювати, тож, відповідно, дофінансовувати.

    Нова система у Франківську працює неправильно — ОВА

    Начальник управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної військової адміністрації Володимир Стебницький каже: нова система оповіщення повітряної тривоги в Івано-Франківську працює неправильно.

    “У нас в області оновлення немає. Це місто Франківськ видумало таке. Ми їм зробили зауваження і дали термін це усунути. Це неправильно зроблено, у невідповідності до нормативних актів. Немає такого, що після відбою має звучати сирена. Повинно просто звучати голосове оповіщення про відбій тривоги. А в Івано-Франківську ще кілька секунд звучить сирена. Це неправильно”, — говорить Володимир Стебницький.

    За його словами, міська рада не радилася з обласною військовою адміністрацією щодо встановлення нової системи оповіщення.

    “Місцеву систему централізованого оповіщення розробляє, монтує, утримує, експлуатує орган місцевого самоврядування, тобто міська рада. Область має регіональну систему, яка працює з Києвом. Вона роздає сигнал на місцеві системи. Ми відповідаємо за регіональні системи. Вони є якимось там невеликим елементом обласної системи”, — каже Володимир Стебницький.

    Наразі, за його словами, у кожній із 62 громад є система оповіщення. Вона працює відповідно до встановлених норм.

    Як має працювати система оповіщення

    “Загальноприйнятим є те, що електромеханічна сирена вмикається на 3-5 хвилин. Звучить переривчастим звуком і привертає увагу словами: “Увага всім!” Після цього йде голосове повідомлення, де ви чуєте: “Шановні громадяни, загроза повітряної атаки” чи “… загроза ракетного удару”, чи “… загроза хімічної атаки”, чи “… загроза ядерної атаки”. Тобто є різні види. В кінці, коли відбій, йде голосове повідомлення з гучномовців: “Шановні громадяни, закінчилася повітряна тривога”. Десь так, дослівно не пам’ятаю. Поки що ми так працюємо з повітряною тривогою”, — говорить Володимир Стебницький.

    Читайте також:Звільніть зі скла франківського «Дністра»”: містяни вимагають розісклити колонаду готелю

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!