В Івано-Франківську обговорили проблеми безхатьків

 • Сьогодні, 25 грудня, в готелі “Станіславів” відбувся круглий стіл в рамках XII мандрівного фестивалю документального кіно про права людини.

  Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини зможуть побачити понад 200 міст і містечок України. Покази фестивальних фільмів відбуватимуться в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи.

  DSC_0997

  На круглому столі були присутні представники різних громадських організацій Івано-Франківська, а також банківської сфери.

  DSC_1000

  Іван Боберський – керівник будинку нічного перебування – розповів про свій заклад і про роботу, яку вони зараз проводять. Мета цього закладу – це зменшити кількість безхатьків, які ночують на вулиці.

  DSC_0992

  “Ми не можемо затягнути їх силою, бо це може розцінюватися як спроба насильного обмеження волі”, – зазначив Іван Боберський.

  DSC_0993

  Зараз працівниками закладу ведеться облік безхатченків, на разі їх є 70 осіб. 15-20 з них користуються послугами будинку нічного перебування.

  “Наш бюджет складає близько 400 тис. грн на рік. Це суто на оплату зарплати працівників, та облаштування приміщення”, – розповів керівник закладу.

  Іван Боберськи розповів чому люди стають безхатченками. Найчастіше це стається через афери. Людей часто обдурюють, обіцяють краще житло. Багато є переселенців зі сходу України, які не змогли влаштуватись тут.

  “Якщо заглибитись у історії людей, то це зазвичай приїжджі з районів та сіл”, – додав Іван Боберський.

  DSC_0994

  Також він зазначив, що є велика проблема співпраці з поліцією та швидкою допомогою, оскільки існує не розуміння призначення даного закладу.

  “Ми не приймаємо нетверезих осіб. А нам часто таких привозять, хоча до нас, люди повинні самі приходити”, – наголосив крівник будинку нічного перебування.

   Нагадаємо, що 13 листопада  в Івано-Франківську відбулися відкриті покази “Docudays UA”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!