В Івано-Франківську почали відновлювати пішохідний міст на Пасічну

 • Повністю відремонтувати планують до 1 вересня.

  Міст через Бистрицю Солотвинську, що в Івано-Франківську, який обвалився у липні 2023 року після тривалої зливи, почали ремонтувати. Наразі під мостом облаштовують будівельний майданчик, відтак місце, де впала опора, обстежать геологи, і тільки після того встановлюватимуть нові опори.

  На Бистриці працює важка техніка – міняють русла для ремонту пішохідного моста, повідомляє «Курс».

  Після проведення геологічних робіт розпочнуть відновлювати місток. Опору діаметром приблизно 80 см заб’ють в землю на 10-12 метрів. Після того її заармують, забетонують та наростять до висоти моста.

  «Крім опори, ми ще замовляємо балки перекриття – дві балки, які з’єднували ці опори. Довжина однієї балки 18 метрів, а там такі дві балки впали. Вони мають нестандартний розмір, пробуємо їх замовити по спецзамовленню», – пояснює Руслан Терешко, директор «Локомотиворемонтного заводу», якому міськрада нещодавно передала на баланс пішохідний міст.

  Роботи з відновлення моста буде виконувати спеціалізована організація, яка має відповідну техніку та досвід. Що це буде за компанія, Терешко поки що не озвучує. Каже, ведуться перемовини із фірмою з Закарпаття.

  Окрім відновлення тієї опори, що впала, планують укріпити й інші опори.

  «Є заключення комісії ДСНС, що попідмивало там і сусідні опори. Також там є гілля, яке створює тиск на опори. І ми маємо це все зачистити і обставити ті опори габіонами, щоб вода не вимивала з-під них ґрунт і вони не падали», – каже Руслан Терешко.

 • Скільки коштуватиме відновлення моста, він наразі не готовий говорити. Каже, що зараз лише формується кошторис і орієнтовна вартість стане відома за кілька тижнів. Завершити роботи планують до 1 вересня.

  «Я поставив перед собою завдання – до першого вересня щоб міст вже функціонував. Я планую, що це швидше буде», – зазначив Руслан Терешко.

  Нагадаємо, пішохідний міст через Бистрицю Солотвинську в Івано-Франківську обвалився внаслідок різкого підняття рівня води у річці після тривалої зливи – впала секція, ближча до пасічнянського берега.

  До теми: Старосту села зобов’язали вжити заходів: в Угринові стічні води потрапили в Бистрицю Солотвинську

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!