В Івано-Франківську представили проєкт “Невідомий Бортнянський” (фото)

 • Із нагоди створення проєкту “Невідомий Бортнянський”, сьогодні, 29 червня, в Івано-Франківському Катехитичному центрі Катедрального Собору Воскресіння Христового УГКЦ провели пресконференцію ініціаторів проєкту.

  Він покликаний популяризувати творчість видатного українського композитора Дмитра Бортнянського, пише “Галицький кореспондент”.

  “Наша ідея — не просто заспівати ці концерти, а, щоб ця музика дійшла до кожного через візуальне бачення. Це будуть кліпові зйомки. Це особлива історія, пов’язана з життям Бортнянського. У цих п’яти фільмах буде звучати один з концертів і кожен буде відзнятий в різних храмах України”, — розповіла режисерка проєкту Любов Терлецька.

  “Невідомий Бортнянський” це найбільший та найамбітніший хоровий музичний проєкт Івано-Франківська з часу проголошення незалежності України.


  “Для мене честь бути продюсером такого проєкту. Постать Бортнянського одна з найбільших постатей своєї доби і саме він очолював музичну індустрію. Бажаю нашому проєкту удачі і сподіваюся, що наша ідентичність буде поступово укріплюватись”, — поділився продюсер проєкту Роман Дзундза.

   

  Після пресконференції провели показову репетицію з унікальною можливістю почути уривки віднайдених партитур.


  Довідково: Дмитро Степанович Бортнянський (1751-1825) — український композитор, співак і диригент, автор шести опер, камерно-інструментальних творів, 35 хорових концертів, 11 двохорних концертів, херувимських та причасних творів.

 • Українець обіймав посаду директора придворної капели до кінця життя, а сама капела складалася на 80 % з українців. Бортнянський був першим композитором у тогочасній Російській імперії, музичні твори якого почали виходити друком.

  Його професійна творчість вплинула на розвиток української музики на наступні 200 років.

  Читайте також: у Франківському палаці Потоцьких організовують вечір танго

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!