В Івано-Франківську провели парад Маланок (фоторепортаж)

 • Сьогодні, 14 січня, в Івано-Франківську відбувся парад Маланок. Костюмоване дійство відбулося на “стометрівці” та на Вічевому майдані.

  Десятки його учасників перевтілилися у різноманітних персонажів. Також на сцені відбувся розважальний захід “Від Різдва до Василя”.

  Маланка – це наша традиція, і ми її бережемо. Сьогодні тут дуже багато Маланок, люди перевдягаються і також отримують солодкі подарунки“, – розповіла Людмила Загурська, директорка департаменту культури міської ради.

  Сотні франківців прийшли подивитися на маланкування, а також поспівати колядки разом з учасниками свята.

  Нагадаємо, напередодні Нового року за старим стилем відзначається Щедрий вечір. За християнським календарем — це день преподобної Меланії. Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Меланки.

 • У народній традиції обидва свята об’єднались, і тепер в Україні святкують Щедрий вечір, або свято Меланки. Також цього дня у церквах відбуваються урочисті Богослужіння на закінчення старого року.

  Багато прикарпатців розкидані по всьому світу. Відзначення зимових свят в інших країнах суттєво відрізняється від того, як звикли це робити на Франківщині. Новий рік мало де святкують, Різдво майже всюди відзначають помпезно.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!