В Івано-Франківську провели Всеукраїнську конференцію з репродуктивної медицини

 • Сьогодні, 14 вересня, на Прикарпатті відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Репродукція людини: новітні технології, проблеми та перспективи», повідомляє Івано-Франківська ОДА.

  Участь у конференції  взяли понад 200 лікарів з різних куточків України, зокрема, Черкаської, Житомирської, Чернівецької, Львівської, Рівненської, Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та міста Київ, серед яких 18 спікерів, які є провідними фахівцями в галузі репродуктивної медицини нашої країни.

  Як зазначають організатори заходу, природне зменшення населення є однією з найбільш серйозних проблем демографічного розвитку України. За даними статистики, в країні щорічно помирає людей більше, ніж народжується, а за останні роки кількість населення скоротилася до 42 мільйонів.

  Такі невтішні дані поглиблюються погіршенням репродуктивного здоров’я і ростом найбільш серйозної його патології – безпліддя. За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні нараховується понад 1 мільйон безплідних подружніх пар.

  Враховуючи ситуацію, що склалася, в місті Івано-Франківську створили Прикарпатський центр репродукції людини – спеціалізований державний медичний заклад, призначений для надання медичної допомоги безплідним парам Західного регіону України.

  Заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик відзначив, що Прикарпатський центр репродукції людини є одним із лідерів серед закладів, які надають допомогу подружнім парам в нашій країні.

  Установа оснащена усім необхідним обладнанням та відповідає сучасним стандартам і вимогам, до нього щорічно вперше звертаються за допомогою біля 3000 безплідних пар. Стаціонарне лікування отримують понад 1400 жінок. Щороку проводиться близько 600 лапароскопічних операцій і 500 гістероскопічних втручань.

  Методом допоміжних репродуктивних технологій, за останні роки лікують більше 650 безплідних пар, а ефективність лікування складає 40-45%, що є одним з найкращих показників в Україні.

 • Читайте також: У Івано-Франківську молитимуться за вагітних та дар батьківства

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!