В Івано-Франківську розповіли про налагодження міжетнічної співпраці та національну мозаїку

 • Сьогодні, 10 лютого, у приміщенні кіноконцертного залу «Арена-центр» відбувся круглий стіл «Національна мозаїка Івано-Франківська». Організаторами виступив “Поступовий гурт франківців”.

  У круглому столі взяли участь представники національних громад міста, працівники Управління культури, національностей та релігії, викладачі Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, активісти ГО “Поступовий гурт франківців”.

  Як запевняють організатори, метою цього круглого столу було спільне обговорення з національними громадами міста перспективи розвитку Івано-Франківська та шляхи налагодження міжетнічної співпраці.

  Зокрема, доктор історичних наук, професор ПНУ Іван Монолатій зазначив, що зараз в місті проявляються ксенофобські погляди. Він не оминув “маршу справедливості”, який влаштував Цивільний корпус “Азов”.

  “Дуже часто виникає ситуація ефекту дзеркальних відображень, коли нам завдали кривду і ми хочемо її зробити іншому народу”, – розповів Іван Монолатій.

  Крім цього, він зазначив, що зараз існує ситуація самоізоляції українських товариств, не можливість контактів з іншими національними групами або спільнотами. І це дуже негативно впливає на розвиток культури українського населення.

  Зокрема було продемонстровано фільм, знятий студентом ПНУ, де  підняли питання єврейської нацменшини, яку утискали в 50- х роках в Івано-Франківську. Коли їхнє кладовище закрили, то на його місці збудували кінотеатр “Космос”.

  На завершення своєї доповіді професор Монолатій зазначив, що національна мозаїка існує і потрібно робити все, щоб вона не була самоізольована та закрита, і щоб ми частіше згадували про неї.

  Також із доповіддю виступив представник національної меншини росіян в Івано-Франківську Олександр Волков, син якого  захищав кордони України на сході. Він запевнив, що вони (національна меншина росіян в Івано-Франківську) не підтримують Путіна. Тим більше меншина росіян лояльно ставиться до українців, оскільки живе з ними по-сусідству, працює разом, в побуті з українцями в переважній більшості вони спілкуються українською мовою.

  Нагадаємо, що “Поступовий гурт франківців” обговорив напрямки роботи на 2016 рік.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!