Сьогодні, 9 вересня, в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася пресконференція щодо старту реалізації проєкту з розвитку сільських територій у нашій області.
Представники малого та середнього бізнесу Івано-Франківщини кажуть, що сьогодні є необхідність у створенні сприятливого економічного підґрунтя для розвитку.
Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ на Прикарпатті Максим Чопей розповідає, що підтримка сільських населених пунктів є пріоритетним завданням.
“Реалізація проєкту передбачає проведення восьми панельних тренінгів за такими тематиками, як бджолярство, вівчарство, вирощування равликів, скотарство, сироваріння, рибництво, ягідництво”, – каже Максим Чопей.
Радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук додає, що окрім вивчення підприємницьких практик, слухачів навчатимуть ефективного маркетингу.
“Проблема збуту в тому, що фермер не може самостійно сформувати товарну партію. Їм треба об’єднуватися у певні кооперативи з метою пошуків ринку збуту. Тому це одне з ключових завдань, на якому ми акцентуємо увагу”, – розповідає Мельничук.
Фахівці стверджують, що завдяки державній політиці сільське господарство динамічно розвивається. Заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Степан Вікторович зазначає, що у нашій області реалізується програма розвитку агропромислового комплексу та сільських територій на 2016-2020 роки.
«Реалізуються й інші програми – з формування регіональних ресурсів продовольчого зерна, розвитку овочівництва, виробництва екологічно чистої продукції, розвитку виробництва», – каже він.
Також зазначає, що сільське населення в нашій області складає понад 58%, тому рівень життя у селах повинен бути не гіршим, ніж у містах.
Прикарпатський підприємець Іван Паламарчук розповів про свою ідею створення ферми з вирощування равликів у селі Копачинці, що на Городенківщині. Підприємство працює з липня минулого року, але є великий попит на продукцію. Згодом равликів планують здобувати до країн Європи – у Швецію та Чехію. Планують також співпрацювати з Італією та Францією.
“Ми шукали різні ідеї. Більше цікавила сироварня. Але потім вирішили спробувати вирощувати равликів. Це якір, який нас тримає тут. Уже є інші ферми, які проходили навчання у нас”, – каже підприємець.
дприємці