В Івано-Франківську розповіли, як розвиваються села області

 • Сьогодні, 9 вересня, в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася пресконференція щодо старту реалізації проєкту з розвитку сільських територій у нашій області.

  Представники малого та середнього бізнесу Івано-Франківщини кажуть, що сьогодні є необхідність у створенні сприятливого економічного підґрунтя  для розвитку.

  Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ на Прикарпатті Максим Чопей розповідає, що підтримка сільських населених пунктів є пріоритетним завданням.

  “Реалізація проєкту передбачає проведення восьми панельних тренінгів за такими тематиками, як бджолярство, вівчарство, вирощування равликів, скотарство, сироваріння, рибництво, ягідництво”, – каже Максим Чопей.

  Радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук додає, що окрім вивчення підприємницьких практик, слухачів навчатимуть ефективного маркетингу.

  “Проблема збуту в тому, що фермер не може самостійно сформувати товарну партію. Їм треба об’єднуватися у певні кооперативи з метою пошуків ринку збуту. Тому це одне з ключових завдань, на якому ми акцентуємо увагу”, – розповідає Мельничук.

  Фахівці стверджують, що завдяки державній політиці сільське господарство динамічно розвивається. Заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Степан Вікторович зазначає, що у нашій області реалізується програма розвитку агропромислового комплексу та сільських територій на 2016-2020 роки.

  «Реалізуються й інші програми – з формування регіональних ресурсів продовольчого зерна, розвитку овочівництва, виробництва екологічно чистої продукції, розвитку виробництва», – каже він.

  Також зазначає, що сільське населення в нашій області складає понад 58%, тому рівень життя у селах повинен бути не гіршим, ніж у містах.

  Прикарпатський підприємець Іван Паламарчук розповів про свою ідею створення ферми з вирощування равликів у селі Копачинці, що на Городенківщині. Підприємство працює з липня минулого року, але є великий попит на продукцію. Згодом равликів планують здобувати до країн Європи – у Швецію та Чехію. Планують також співпрацювати з Італією та Францією.

  “Ми шукали різні ідеї. Більше цікавила сироварня. Але потім вирішили спробувати вирощувати равликів. Це якір, який нас тримає тут. Уже є інші ферми, які проходили навчання у нас”, – каже підприємець.

  дприємці

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!