В Івано-Франківську шість багатоповерхівок через борги можуть залишитися без водопостачання

 • Шість багатоквартирних будинків на вулиці Національної Гвардії в Івано-Франківську можуть залишитися без водопостачання через борги. Відповідне повідомлення поширили між мешканцями мікрорайону.

  Мешканка будинку на вулиці Національної Гвардії, 14 Катерина Прусак каже: свій борг оплатила, бо відключення водопостачання було б серйозною проблемою для її родини, повідомляє «Суспільне».

  «У нас було 1 400 грн боргу. Я заплатила. Звичайно, хвилювалася. Я все оплачую, а воду відключать», – каже Катерина Прусак.

  Петро Вірний оплачує рахунки щомісяця, тож боргів не має.

  «Не знаю, хто не платить. Будинок майже незаселений. Купили, зробили ремонт, закрили й поїхали», – каже Петро Вірний.

  Директор компанії «Станіславів Комфорт» Дмитро Маліщук каже, що оплатить водоканалу послуги тоді, коли мешканці перерахують оплату його підприємству.

  «Жителі платять нам, а не “Водоекотехпрому”. Ми своєю чергою розраховуємося згідно із загальнобудинковим лічильником, тобто за всю воду, яка прийшла у дім. Є багато нових будинків, які ми обслуговуємо. Там люди прийшли зробити ремонт, використали якусь кількість води й залишили квартиру, не користуються нею. Наші повідомлення вони просто ігнорують, тому виникає така ситуація», – каже Дмитро Маліщук.

  Голова правління фонду «Право і демократія» Андрій Бурий каже, що воєнний стан не звільняє сторони договору від виконання своїх обов’язків.

 • «В умовах воєнного стану існують обмеження щодо припинення надання комунальних послуг. Але тут потрібно розуміти, що воєнний стан не звільняє сторони від виконання своїх обов’язків. Тобто управитель і водоканал повинні виконувати ті умови, які передбачені у договорі, і дотримуватися виконання своїх зобов’язань», – каже Андрій Бурий.

  За словами Володимира Шпега, речника «Івано-Франківськводоекотехпрому» 27 квітня «Станіславів Комфорт» перерахував водоканалу 165 тис. грн, що перевищує половину суми боргу, тож наразі водопостачання припиняти не будуть.

  До теми: Протягом травня у Коломиї вимикатимуть світло

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!