В Івано-Франківську склали присягу Лицарі Колумба

 • 8 березня, в  Івано-Франківську, в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового відбулось прийняття чоловіків-католиків до Ордену Лицарів Колумба на ступінь благодійності, єдності та братерства.

  Обряд ініціації відбувся по завершенні Божественної Літургії. Перед початком брати-лицарі з парафіянами помолились вервицю, яку провадив отець-капелан Віталій Федун, повідомляють у пресслужбі Івано-Франківської єпархії Української греко-католицької церкви.

  У церемонії взяли участь кандидати та брати-лицарі Рад міста. Бути присутніми на церемонії мали можливість родини лицарів, парафіяни та всі охочі.

  Довідково. 

  Організація Лицарі Колумба створена 6 лютого 1882 року. Перші учасники Обрали Христофора Колумба своїм покровителем.

  Папа Бенедикт XV високо цінував діяльність Лицарів Колумба, адже протягом 1917-1923 до братерської організації чоловіків-католиків приєдналось майже 400 000 чоловіків.

  Більше ніж через століття Лицарі Колумба розширили свою діяльність на Європейський континент. На запрошення Папи Івана Павла II створено першу Раду в Польщі в місті Краків.

  У серпні 2005 року Блаженніший Любомир Гузар під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що проходила в Чикаго, США, запросив Лицарів розпочати свою діяльність в Україні.

  Ця ініціатива пізніше була підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком та Митрополитом Мечиславом Мокшицьким зі сторони Римо-Католицької Церкви.

  Майже 100 чоловіків в Україні стали лицарями під час ілюстративних церемоній в 2012 і 2013 роках.

  Серед них були Блаженніший Святослав Шевчук та митрополит Львова, Мечислав Мокшицький.

  Перша Рада Лицарів Колумба в Україні була створена 20 вересня 2013 року при Патріаршому Соборі  Воскресіння Христового УГКЦ і носить ім’я св. Володимира Великого.

  За два роки діяльності в Україні вже діяли дев’ять Рад Лицарів Колумба. З них три греко-католицькі – в Києві, дві у Львові (греко-католицька і римо-католицька),  а також в Івано-Франківську, Вишгороді, Мелітополі (греко-католицькі) та Самборі (римо-католицька).

  Нагадаємо, в Івано-Франківську вандали зруйнували могили.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!