В Івано-Франківську сотні медиків та освітян вийшли на протест

 • Сьогодні, 27 березня, сотні франківських медиків та освітян вийшли на акцію на площу перед адмінбудинком.

  Громада вирішила у такий спосіб достукатися до влади, адже за попередніми підрахунками в державній субвенції на зарплатню франківським медикам та освітянам не вистачає понад 150 млн грн.

  Цікаво, що цю громадську акцію анонсував сам міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Попередньо у мерії обіцяли створити робочу групу, щоб сформувати резолюцію, з якою звернуться до державної влади. Від міста до неї мали увійти керівники профільних структур – директор департаменту освіти Ігор Смаль та начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко. Тобто, по суті, ініціатором акції протесту проти влади у Києві виступила влада у Франківську.

  “Ми задекларували до трьох тисяч людей, медики будуть з усієї області, бо ситуація критична всюди. Нам не вистачає до кінця року 220 мільйонів по області. Окрім недофінансування, є й інші очевидні проблеми: рівень заробітньої плати є сміхотворним, хоч ми і продукуємо найцінніший продукт – здоров’я нації”, – розповіла Наталія Бирчак, голова профспілок працівників охорони здоров’я області.

  Якщо до громади не прислухаються, то медики та освітяни готуватимуться до всеукраїнської акції протесту.

  “Якщо реакція буде негативною, то ми будемо обдумувати подальші дії, уряд має бути готовий догратися до того, що ми підемо на подальші кроки”, – зазначив Андрій Дем’янчук, керівник міської організації профспілки працівників освіти і науки України.

  Викладачі стоять у перших рядах і викрикують гасла, дзвонячи у шкільні дзвоники, якими традиційно відкривають і закривають навчальний рік.

  Читайте також: У Тисмениці відбувся обласний форум для прогресивної молоді

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!