В Івано-Франківську судять чоловіка, який намагався продати знайомого в Росію

 • Сьогодні, 20 квітня, Івано-Франківський міський суд обирав запобіжний захід чоловіку, якого підозрюють у торгівлі людьми. Йому інкримінують ч. 1 ст. 149 ККУ (“Торгівля людьми або незаконна угода щодо людини”).

  Нагадаємо, що в березні 37-річний зловмисник житель одного із сіл Долинського району, погрожуючи застосуванням фізичного насильства щодо потерпілого, під приводом повернення неіснуючого боргу, завербував його до трудової експлуатації на території Російської Федерації.

  Захисник підозрюваного повідомила, що має клопотання про долучення до справи деяких даних Ігоря Мугитич, зокрема довідок з лікарень та довідки про те, що потерпілий причетний до кримінальної справи. Суд вирішив долучити ці матеріали.

  Окрім того, захисниця підозрюваного подала клопотання щодо полегшення міри запобіжного заходу.

  Проте прокурор зі свого боку повідомив, що оскільки підозрюваний може ухилятися від суду та впливати та свідків та потерпілого, чоловіка потрібно тримати під вартою без права на внесення застави.

  “Він чинив фізичне насильство над потерпілим”, – зазначив прокурор.

  Також повідомили, що злочин вчинила група осіб, які зараз знаходяться у розшуку. Мовляв, окрім незаконного перевезення, вони били потерпілого руками і ногами, також закрили його у приміщені, а підсудний був організатором цього.

 • “Потерпілий сам звернувся до мене, щоб я його взяв на роботу. Він вже працював у мене і систематично обкрадав. Потім попросився на місяць на роботу, і я послухав. Згодом він попросив позичити спочатку 14 тис. грн, потім 10 і 6, але я йому відмовив”, – каже підозрюваний та додає, що інший його знайомий також попросив у нього 1500 доларів, і дружина мала б передати їх. Проте Ігор Мугитич каже, що гроші взяв саме потерпілий.

  “Він зізнався, що вкрав гроші і сказав, що віддасть або відпрацює їх. Але я його звільнив”, – додає підсудний. Мовляв, саме після цього пішла мова про Росію, але, за словами Мугитича, і там його працевлаштувати не хотіли.

  “Але гроші я не вимагав. А про інші дії, які вчинялись щодо потерпілого, мені невідомо”, – каже Мугитич.

  Також захист підозрюваного повідомив, що всі особи, які причетні до справи відомі, бо на них вказує потерпілий – мовляв, її підзахисний не є організатором цього побиття і взагалі був далеко під місця події. Вона додала, що борг, який є за потерпілим, не вигаданий.
  Також юристка каже, що неправильно кваліфікували справу, бо це не було незаконне переміщення, а лише замах на незаконне переміщення. Захист попросив більш м’якого запобіжного заходу – домашнього арешту.
  “А якщо суд таки вирішить взяти під варту мого підзахисного, то прошу визначити заставу. І тут є депутат сільської ради, який готовий взяти на поруки Ігоря Мугитича”, – повідомила захисниця.
  Проте прокурор повторив, що підсудний підприємець напряму причетний до злочину, а саме є його організатором.
  Суд прийняв рішення тримати підозрюваного під вартою протягом 60 днів, поки йтиме слідство, без можливості внесення застави.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!