Розгорнули такий пункт гарячого харчування сьогодні біля ліцею №17, що на Набережній. У меню – перлова каша з м’ясом, хліб та гарячий чай. П’ятикласники одразу посмакували стравами. Кажуть, смачно, а після уроків ще й доречно, повідомляють “Оперативні новини”.
«Мені розказав про цю кашу Максим Вітюк – однокласник. Я підійшов, хотів попробувати. Вона така смачна. Видно, що люди стараються», – розповів п’ятикласник.
33 кілограми каші і 35 півлітрових банок м’ясних тушонок. І буквально за кілька годин польова кухня може нагодувати кілька сотень людей гарячою та поживною їжею. Ще й працює ця установка незалежно чи є електрика, чи її немає.
«Заряджається від генератора, закачуємо повітря, розпалюємо, заливаємо воду і приступаємо до роботи. Ми можемо підтримувати і чай гарячий подавати, і кашу смачну дуже. Люди голодні не будуть», – акцентує пожежник-рятувальник Івано-Франківської міської аварійно-рятувальної служби Любомир Каспрук.
А ще на такому мобільному пункті харчування можна випікати хліб, смажити картоплю-фрі та котлети. Якщо готувати кашу з м’ясом на усіх чотирьох конфорках, то за один раз можна нагодувати і до 800 мешканців. Їздитиме у випадку блекауту такий мобільний пункт харчування по всіх мікрорайонах міста та всієї громади.
«Це мобільний пункт харчування гарячого приготування їжі «Керхер». Дуже практична, досить економна. Ми маємо можливість такою кухнею приїжджати в будь-яке місце не тільки в місті Івано-Франківськ, але й по всій територіальній громаді. Коли готується, то працюють всі комфорки, які в нас є. Це приблизно до трьох годин і ми маємо готовий вихід продукції», – розповідвє начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло.
Сьогодні польова кухня виїхала у тестовому режимі, каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. У такий спосіб перевірили, наскільки швидко і чи взагалі реально організувати підвіз гарячої кухні у найкоротші терміни у випадку надзвичайної ситуації.
«Важливо було спробувати, дізнатися, скільки порцій ми можемо зробити. І як ми можемо врятувати людей в разі блекауту. Ми бачимо, що в цьому районі теж дуже часто виключають світло. І організовуємо для того, щоби люди могли поїсти та попити чаю. Навіть собі гарячої каші взяти додому. Маємо вже певний тест, будемо використовувати і по мікрорайонах годувати людей», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Насамперед, це має стати порятунком для літніх людей та для тих, хто не матиме змоги у час повного блекауту приготувати собі їжу. Страви польової кухні, як і сама ідея їх довозу по мікрорайонах, мешканцям сподобалась. Кажуть, це буде справжнім порятунком, якщо світла не буде понад добу.
«Треба, треба, дуже приємно. І декому то дуже треба. Є такі люди, що не мають із чого, а є такі, що не можуть. Тому дякую», – каже мешканка Івано-Франківська Марія Степанчук.
«Мені подобається дуже. Певно що врятують, вдома і не завжди виходить така каша. Чесно, якщо сказати», – зізнається мешканка Івано-Франківська Галина Вольська.
За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, у разі оголошення надзвичайної ситуації, польова кухня одразу розпочне свою роботу в Івано-Франківській громаді.
Також читайте: На Рожнятівщині вчителі та учні висадили нідерландські квіти.