В Івано-Франківську вартість житла на первинному ринку зросла на 15%

 • З початку року вартість житла на первинному ринку Івано-Франківська зросла в середньому на 15%.

  Так, залежно від стадії будівництва, вартість квартир в новобудовах економ- та комфорт-класу становить приблизно 10-11 тис. грн / м2, в бізнес-класі ціна складає  від 11 тис. / м2 до 13 тис. / м2, квартири преміум-класу коштують від 12 тис. / м2 до 15 тис. / м2, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Zagorodna.com.

  Голова Івано-Франківського міського відділення АФНУ Віктор Фурдіяка повідомив, що з початку жовтня попит на новобудови знизився на 5-7%, що пов’язано з економічною та епідемічною ситуаціями в країні.

  “Упродовж минулого місяця активність на первинному ринку дещо загальмувалася. З одного боку, непрогнозованість ситуації в країні стримує покупців, що відтерміновують придбання житла на невизначений термін. Саме тому на первинному ринку Івано-Франківська панує цінова стабільність”, – підкреслив фахівець.

  На його думку, у найближчі 3-4 місяці цінова ситуація на первинному ринку житла докорінно не зміниться. Проте ближче до весни 2022 року за умов стабільної економічної ситуації та зниження пандемічних ризиків варто очікувати подальше зростання вартості м².

  “Собівартість будівництва зростає майже щомісяця. Тому не виключено, що на первинному ринку Івано-Франківська у 2022 році триватиме цінове зростання”, – наголосив Віктор Фурдіяка.

  Водночас на вторинному ринку житла в період із липня по жовтень спостерігався дефіцит пропозиції в сегменті малогабаритних квартир радянської забудови та будинках, зведених у 90-х роках (вартістю до $30 тис.), також бракувало квартир площею 40-80 м² у введених в експлуатацію новобудовах.

  Як повідомив експерт, протягом року вартість квартир на вторинному ринку в будинках, зведених до 2000 року, подорожчала від 2% до 10% залежно від розташування, технічного стану будинку та квартири зокрема, їхньої площі. Проте ціна на житло в будинках, побудованих в період з 2010 року по 2020 рік, збільшилася від 5% до 10%.

  “Найбільше зростання цін припало на однокімнатні квартири у відносно нових будинках, як на околицях, так і в центральній частині Івано-Франківська. З січня по жовтень таке житло подорожчало в середньому на 10%. Проте надмірна ціна, що не відповідатиме очікуванням покупців, може спричинити зворотній ефект – ціни знизяться до рівня вересня-жовтня”, – додав експерт.

  Нагадаємо, шістьом сім’ям переселенців придбають комунальні квартири в Івано-Франківську   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!