В Івано-Франківську відбудеться похорон полоніста Інни Бєляєвої

 • В Івано-Франківську 17 вересня померла відомий полоніст, викладач Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Інна Бєляєва.

  Інна Бєляєва понад 20 років викладала на відділенні польська мова і література польську мову, була першим професійним викладачем цього предмету, провідним полоністом, яка відповідала на кафедрі за стан справ на цьому відділенні. Вона заслужено користувалася великим авторитетом як серед працівників кафедри, так і серед професорсько-викладацького складу факультету філології. Її поважали і любили студенти, до яких вона завжди ставилася доброзичливо, з розумінням; ніколи не відгороджувалася від студентів чи від членів кафедри. Була розважлива, толерантна, культурна, разом з тим і принципова та вимоглива до себе, до колег по кафедрі, до студентів, пише  завідувач кафедри слов’янських мов, професор Микола Лесюк, на сайті ПНУ імені Василя Стефаника.

  У тому, що з 18-ти випусків (23 роки існування) польського відділення уже 18 випускників захистили кандидатські дисертації (а ще кілька готуються до захистів), що багато з них успішно працюють учителями в школах області, на різноманітних курсах, перекладачами з польської мови у різних державних і приватних структурах тощо, де проявляють свій неабиякий професіоналізм і глибокі знання польської мови, є велика заслуга Інни Георгіївни Бєляєвої.

  Довідка

  БЄЛЯЄВА Інна Георгіївна народилася 1953 року в м. Орел, Росія. У 1961 році разом з батьками та братом переїхала до Кривого Рогу. Після закінчення школи (1971 рік) вступила до Львівського державного університету імені Івана Франка на спеціальність Слов’янські мови та літератури. З 1976 року протягом наступних десяти років проживала в Путилі та Заставні Чернівецької області, у м. Надвірна Івано-Франківської області.

  З 1994 року Інна Георгіївна почала працювати на кафедрі слов’янських мов Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника як провідний фахівець з польської мови. У 1997 року  переїхала на постійне проживання до Івано-Франківська. У той час, окрім викладацької діяльності, почала активно працювати як перекладач польської, чеської та словацької мов.

  Похорон відбудеться 19 вересня о 12:00 год. (Будинок скорботи).

  654

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!