В Івано-Франківську відбулася акція “Врятуйте Маріуполь!” (фото)

 • На Вічевому майдані Івано-Франківська відбулася акція “Врятуйте Маріуполь!”

  Понад 100 матерів, дружин, дівчат бійців, які зараз перебувають на заводі “Азовсталь”, та переселенців з Маріуполя звернулися до Президента України та світових лідерів врятувати воїнів, які боронять місто, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне”.

  Мати бійця з “Азову” Ірина розповідає, що її син — поранений. Зараз перебуває на “Азовсталі”.

  “Ми дуже пишаємося нашими дітьми. Вони — дійсно воїни, які змогли протриматися такий тривалий час. Вони стоять і будуть стояти, але бійцям потрібна важка зброя, артилерія, щоб вони змогли роздовбати оту рашу, яка прийшла на нашу землю. Нехай матері з Росії почують нас і заберуть своїх дітей, бо вони загинуть там. Ми ніколи не віддамо своєї землі, ми не відступимо, навіть якщо доведеться нам — батькам іти туди. Ми всі підемо, це я обіцяю вам”, — каже матір азовця.

  З її слів, синові у травні виповнилося 25 років. У бійця є маленький син та дружина, яка й організувала цю акцію.

  Головним завданням сьогоднішнього заходу є підсилення уваги світу й України до гарнізону у Маріуполі, який вже два місяці перебуває в оточенні, вважає Сергій Сивачук.

  “Я маю на увазі не лише азовців, морпіхів та інших військових, а й мирних жителів, які зараз опинилися в пастці на заводі “Азовсталь”. Вони тримаються мужньо. Є навіть й певні успіхи. Частину вдалося врятувати, і це вже велике щастя для нас. Але там ще дуже багато залишилося наших побратимів. Тому наше головне завдання — закликати всі міжнародні, державні, військові й політичні інституції, зробити абсолютно все можливе, щоб врятувати цих людей”, — каже Сергій Сивачук.

  Голова Штабу оборони Прикарпаття пояснює, яку процедуру можна застосувати, щоб звільнити військових.

  “Ми говоримо про практику “Екстракшн”. Насправді вже такий приклад у світовій історії був у 1940 році в містечку Дюнкерк, де опинилися багато військових — британців, бельгійців, французів. Навіть тоді з нацистами вдалося домовитися і застосувати цю процедуру”, — розповідає Сергій Сивачук.

 • За його словами, це мала б бути спецоперація за участю кількох держав, міжнародних організацій, зокрема ООН, Червоного Хреста, журналістів, священнослужителів, які б гарантували безпеку для тих, хто евакуйовується.

  Сергій Сивачук каже, що “Азовсталь” захищають орієнтовно 50 прикарпатців, які є бійцями полку “Азов”.

  Актор Франківського драмтеатру Олексій Гнатковський оголосив спільну заяву до ООН, міжнародного комітету Червоного Хреста та світових політиків із закликом допомогти провести процедуру екстракції.

  До теми: росіяни пішли на штурм “Азовсталі” у Маріуполі

  “Йду на війну”: гурт “Цвіт Кульбаби” презентував нову пісню

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!