В Івано-Франківську відкрили фотовиставку про Маріуполь

 • Світлини, що представлені на виставці, є частиною всіх робіт, які зібрані у фотокнизі автора Мирослава Кобилянського «Мій Маріуполь і світ довкола».

  В Івано-Франківську до другої річниці повномасштабного вторгнення відкрили фотовиставку про Маріуполь. Про це йдеться на сторінці міського голови Руслана Марцінківа.

  Наприкінці минулого року заклад переїхав у нову виставкову залу – у ратуші. Відтепер у самісінькому центрі Івано-Франківська мешканці та гості міста зможуть познайомитися із творами сучасного мистецтва. 

  «Так, ми переїхали. Звичайно, кожні переїзди мають свої плюси та мінуси. Те приміщення було трошки більшим, але це має велику перевагу, бо воно в центрі. Ми не зможемо представити великих робіт, але виставки стануть більш такими камерними і це має теж свої позитиви», – каже директор Центру сучасного мистецтва Андрій Шнайдер.

  Автор світлин – військовослужбовець ЗСУ Мирослав Кобилянський. Потрапивши до міста Марії ще у 2015 році, беручи участь в Антитерористичній операції, захисник захопився аерофотозйомкою. На трьох десятках фотографій зображені фотоетюди з мирного Маріуполя: морські пейзажі, фото архітектури міста та втрачені туристичні об’єкти.

  «Як виглядав Маріуполь до вторгнення Росії і як він вже ніколи не буде виглядати. Це правда. Мабуть, буде відновлений, мабуть, буде щось інше, але вже того, що було, не буде ніколи. Це по-перше, а по-друге, я б хотів, щоби на тому контрасті ви побачили, яке це було красиве місто. У нас була дуже гарна природа, море, було куди сходити. Коли ми, маріупольці, розказуємо, що в нас за три місяці загинуло понад 100 тисяч людей, нас мало хто розуміє», – розповідає модератор виставки Євген Тузов.

  Світлини, що представлені на виставці, є частиною всіх робіт, які зібрані у фотокнизі автора Мирослава Кобилянського «Мій Маріуполь і світ довкола».

 • Останню роботу мирного міста військовослужбовець зробив перед початком повномасштабного вторгнення – 20 лютого 2022 року. Роботи автора мешканці Івано-Франківська та гості можуть побачити у виставковій залі Центру сучасного мистецтва за новою адресою: у ратуші на вулиці Галицькій, 4а.

  «Тепер Центр сучасного мистецтва має своє приміщення. Ну і це центральна частина міста, зручна для відвідування, для огляду. Можливо, з часом розширимо, тому що бачимо, що на деякі виставки багато людей приходять. Дуже добре, що зараз проходить фотовиставка, яка присвячена саме місту Маріуполь. Місту, яке ми обов’язково повернемо в Україну. Місто, яке я свого часу відвідував, коли ми возили допомогу з 2014-го і по 2021 рік. Тому що там стояв наш батальйон “Івано-Франківськ”», – резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

  До теми: У Франківську проведуть ярмарок дитячого рукоділля

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!