В Івано-Франківську відзначили 20-річчя паліативної служби

 • Урочистості розпочались святковим молебнем в Архікатедральному та Митрополичому Соборі Воскресіння, який очолив Владика Володимир Війтишин у співслужінні з о. Ярославом Рохманом, капеланом клінічного центру паліативної допомоги, о. Володимиром Чорнієм, директором БФ Карітас Івано-Франківськ, та іншими. По завершенню молінь, в музеї мистецтв Прикарпаття відбулося вручення нагород з нагоди 20-річчя паліативної служби.

  Зараз питання паліативної допомоги в Україні активно розвивається. На початку цього тижня в Івано-Франківську організували масштабну конференцію, на якій обмінювалися досвідом з іноземними фахівцями. Вони, у свою чергу, переконані, що паліативна допомога в Україні має всі шанси на успіх, повідомляє прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

  Міський голова Руслан Марцінків вважає, що ця праця є дуже важкою, проте не завжди належно оцінюється людьми.

  Після вручення грамот відбувся благодійний аукціон, виручені кошти з якого передадуть в центр паліативної допомоги у Надвірній. “З молотка” пішли картини двадцятьох художників з усієї України. Одну з картин намалював хлопчик, який хворіє на параліч і створив картинку за допомогою пензлика в губах.

  Лікувальниий заклад паліативної допомоги в області створився ще 1997 році і став другим в Україні. Перший розташувався у Львові. До слова, зараз в Івано-Франківську при Обласному клінічному центрі паліативної допомоги функціонують два відділення.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!