В Івано-Франківську вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола (фото)

 • Сьогодні, 24 грудня, в Івано-Франківську відбулося урочисте віче з нагоди відзначення 82-ої річниці з дня народження В’ячеслава Чорновола.

  Він – Герой України, багатолітній політв’язень, народний депутат України трьох скликань та голова Народного Руху України.

  “Нас в капелі є тридцять осіб, всі ми будемо брати участь у дійстві, а також будуть і сурми. Ми кожного року долучається до дійства, адже пам’ятати відомих українців повинні всі. Ця постать робила все, щоб Україна була незалежною, вільною. Якби його обрали тоді президентом, то війни зараз би не було”, – каже концертмейстер муніципальної капели бандуристів Ірина Моргулець.

  Заступник голови народного руху України, Ігор Шумега каже, що для багатьох українців день народження та день смерті В’ячеслава Чорновола є дуже важливою подією, адже саме в ці дні починаєш задумуватися над тим, а що вдалося зробити з того моменту коли його не стало. До пам’ятника В’ячеславу Чорноволу поклали квіти. А також вшанували його пам’ять українськими піснями.

  Довідково: В’ячеслав Максимович Чорновіл народився 24 грудня 1937 у селищі Єрки Катеринопільського району Черкаської області. Він — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років. Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії імені Ніколаса Томаліна (1975). Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року. Помер 25 березня 1999 року.

  Нагадаємо, у Франківську святкуватимуть день народження Бандери,

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!