В Івано-Франківську вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Сьогодні в Івано-Франківську відбулось віче-реквієм на знак вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

 Нагадаємо, що в ніч на 26 квітня 1986 на Чорнобильській АЕС трапилась трагедія. Через цю катастрофу Україна стала відомою в усьому світі, проте, на жаль, не так, як нам би того хотілось. Наслідки цього вибуху й досі переслідують українців і переслідуватимуть ще не один десяток років.

Згадав і трагедію міський голова Івано-Франкіська Руслан Марцінків.

«Пригадую, у той час мені було 7 років, мешкав у Чернігові. Мій батько, лікар, виїхав на ліквідацію. Першого травня всією Україною йшли “паради”, ніби нічого й не сталось. Про трагедію всі мовчали», – згадує мер.

Також він додає, що всі ми завдячуємо тим, хто вирушив у саме горнило катастрофи, не роздумуючи і навіть не попрощавшись з рідними.

«Лише в Івано-Франківську живе понад 1000 людей, які постраждали від Чорнобиля. Щороку зменшуються пільги від держави, але тут, в місті, ми не забуваємо Героїв. Родини загиблих ліквідаторів, як і родини загиблих учасників війни на Сході, отримують щомісяця 1700 гривень. Не все можемо забезпечити з місцевого бюджету, однак намагаємось постійно охоплювати соціальними пільгами цю категорію громадян», – пише Марцінків.

Читайте також: Ліквідатори аварії на ЧАЕС отримуватимуть довічну стипендію

Світлина від Руслан Марцінків.Світлина від Руслан Марцінків.Світлина від Руслан Марцінків.Світлина від Руслан Марцінків.Світлина від Руслан Марцінків.Світлина від Руслан Марцінків.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!