В Івано-Франківську вшанували пам’ять дисидента Михайла Дяка

 • Сьогодні, 25 вересня, в Івано-Франківську вшанували пам’ять дисидента і борця проти комуністичного  режиму Михайла Дяка.

  Пам’ятний знак борцю за вільну Україну розміщено на фасаді колишньої школи міліції по вулиці Національної Гвардії. Михайло Дяк був її випускником, а потім став членом підпільної організації “Український національний фронт”.

  Як підпільник, у 1961 році міліціонер Михайло Дяк вивісив синьо-жовтий прапор над сільською радою в селі Витвиця Долинського району, потім зробив те саме у Гошеві та Моршині. А у Болехові він обмазав смальцем пам’ятник Леніну.

  Згодом за ці “злочини” комуністи засудили його до 5 років заслання та 12 років тюрми. Втім, через важку хворобу – рак – його звільнили з тюрми, і Михайло помер вже вдома.

  “У нас тоді була дуже сувора конспірація. Я знав лише двох повстанців – свою “трійку”. Так було безпечніше. Тому з Михайлом я краще познайомився вже після нашого звільнення з радянських тюрем. А нинішню молодь я закликаю боротися за справедливість, як це робив Михайло”, – розповів побратим Михайла Дяка Василь Кулинин.

  В останній рік життя Михайла Дяка до нього приходили його друзі – відомі прикарпатці, а також представники правозахисних організацій, зокрема західних.

 • “Я пам’ятаю, як встановили той український прапор у нашому селі, в 1961 році. Це зараз виглядає звичною річчю, а тоді це було “ЧП”. Після цього КГБ ходило по хатах і шукало того, хто це зробив. Тому пам’ятайте – ось що значить український прапор”, – додав дисидент та борець за незалежність України Степан Волковецький.

  Читайте також: Стало відомо, коли поховають атовця з Прикарпаття, який помер у Польщі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!