В Івано-Франківську вшанують пам’ять Владики Івана Лятишевського

 • Завтра, 17 жовтня, минає 140 років від дня народження Владики Івана Лятишевського, пише пресслужба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

  Владика Іван був єпископом-помічником Станіславівським впродовж 27 років у, фактично, найважчому періоді Української Греко-Католицької Церкви. З цієї нагоди в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового відбудеться поминальне богослужіння.

  Архієрейську Божественну Літургію очолить Митрополит Володимир Війтишин. Опісля відбудеться панахида. Початок о 08:00 год.

  Владика Іван Лятишевський – неодноразово був ув’язнений радянським режимом. У квітні 1945 року єпископ був ув’язнений разом з іншими греко-католицькими владиками. Звинувачений в антирадянській діяльності.

  Після півторарічних допитів і побоїв у Лук’янівській тюрмі в Києві, де він мав нагоду зустрітися з єп. Хомишиним, засуджений на п’ять років примусової праці в Казахстані, а потім в Чулактау (нині Каратау, Таласького району Жамбильської області Казахстану).

  Після десяти років каторжного життя в 1955 році повернувся до Станіславова. Останні два з половиною роки він проживав у своїх родичів у Станіславові. Приватно служив Служби Божі. Помер 27 листопада 1957 року в Станіславові і там похований.

 • Від 2001 року триває беатифікаційний процес прилучення єпископа Івана Лятишевського до лику блаженних. Його славне ім’я доповнює список наших архієреїв, священиків, монахів, монахинь і вірних, що дали свідчення крові Христові і Його святій Церкві і були беатифіковані св. Папою Іваном Павлом ІІ. Запрошуємо прийти та вшанувати своєю молитвою світоча Українскьої Греко-Католицької Церкви.

  Читайте також: Прикарпатці вшанують жертв політичних репресій в меморіальному комплексі “Дем’янів Лаз”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!