В Івано-Франківську змагались кращі пожежники та рятувальники області

Сьогодні в Івано-Франківську вперше відбулися змагання серед підрозділів управління ДСНС в області на звання «Кращий пожежний-рятувальник Прикарпаття» за міжнародним форматом «Firefighter Combat Challenge». Змагалися спортсмени у трьох видах: індивідуальні забіги, забіги у форматі «Тандем» та «Естафета». Причому учасниками змагань стали не тільки чоловіки-рятувальники, а й жінки-працівниці управління ДСНС в області та діти.

Варто зазначити, що метою змагань є підвищення рівня майстерності та оперативної готовності до дій за призначенням, а також визначення фізичного рівня особового складу пожежно-рятувальних підрозділів.

Змагання «Firefighter Combat Challenge» були започатковані у США в 1974 році в якості пілотного проекту з визначення рівня фізичної придатності претендента на здобуття професії пожежного. У 1992 році змагання здобули міжнародний статус. У ДСНС переконують, такі вправи розвивають у бійців пожежної охорони не лише фізичну силу, витривалість та швидкість, але й навчають оперативно зорієнтуватися на місці виникнення будь-якої надзвичайної пригоди та прийняти вірне рішення в екстремальній ситуації. Наразі дані змагання проводяться у США, Європі, на Близькому Сході, а з 2017 року – на території України.

Вітали учасників змагань керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій, начальник управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в області Володимир Чернецький, начальник головного управління Національної поліції в області Володимир Голубош, начальник управління патрульної поліції м. Івано-Франківська Олег Костенко.

Звертаючись до присутніх, керівник апарату ОДА Роман Маланій від імені голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука побажав усім успіхів у поєдинках та зауважив, що щоденна служба вогнеборців наближена до бойових умов і вимагає від них неабиякої витривалості.

«Ситуація змагань так само наближена до реальності і розвиває у бійців пожежної охорони фізичну силу, вправність, навчає оперативно орієнтуватися на місці виникнення будь-якої надзвичайної пригоди, прийняти вірне рішення в екстремальній ситуації. Переконаний, ці змагання стануть ще одним підтвердженням готовності пожежників прийти на допомогу людям», – сказав посадовець.

За звання найсильнішого змагалися 23 команди рятувальників із Прикарпаття у складі 115 чоловік.

Професійну майстерність та фізичну підготовку учасники змагань демонстрували у ході виконання непростих випробувань на швидкість: підіймання по висувній драбині у вікно 3-го поверху навчальної вежі, укладання рукавних скаток у контейнер, «силового тренажеру», де ударами кувалди необхідно було перемістити балку вагою 72,5 кг. Також рятувальники показували свої сили у заливці мішені влучним «пострілом» з пожежного рукава та під час «евакуації» потерпілого 80-ти кілограмового манекену на відстань 30 метрів. Правильність виконання завдань оцінювало професійне журі.

Традиційно найкращих та найвправніших визначали у наступних номінаціях: індивідуальні забіги, командні естафети, а також тандеми. За результатами змагань перемогу здобула команда частини спеціальної пожежної техніки Аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС в області, другими стали рятувальники Державної пожежно-рятувальної частини №13 м. Городенка, а третє місце посіли працівники Державної пожежно-рятувальної частини №14 м. Косів.

Переможців нагороджено грамотами та кубком.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!