Про це він повідомив, спілкуючись з представниками засобів масової інформації, на розширеній нараді з питань створення та діяльності територіальних громад у Калуському районі під керівництвом заступника голови ОДА Валерія Крецула.
Руслан Панасюк нагадав, що на Калущині уже впродовж року успішно функціонує Верхнянська ОТГ. Це одна з найперших утворених територіальних громад на території області. За його словами, після об’єднання вона отримала значні фінансові ресурси та, відповідно, наповнення до місцевого бюджету. Зокрема, говорить він, це вдалося зробити за рахунок базової дотації, освітньої та медичної субвенцій. Окремо було надано й значну інфраструктурну субвенцію. 8 млн грн, які отримала Верхнянська ОТГ, пішли виключно на розвиток сіл цієї територіальної громади.
Директор Центру розвитку місцевого самоврядування висловив впевненість, що у 2017 році буде вироблено спільну позицію серед представників громади і на успішному прикладі уже існуючих ОТГ на цей шлях стане й Войнилівська ОТГ.
«Чим швидше ми це зробимо, тим швидше зможемо організувати роботу органів публічного управління та використати ті фінансові переваги, які надаватимуться Войнилівській ОТГ. Сьогодні відчувається підтримка з боку районної влади. І ми уже готуємо майданчик, щоб з якісного рівня стартувала ця об’єднана територіальна громада», — резюмував він.
Поряд з тим, Руслан Панасюк у коментарі розповів і про непросту ситуацію щодо об’єднання Калуської ОТГ та наголосив: «На моє глибоке переконання, таке об’єднання все-таки відбудеться. Щоправда, вже коли етап добровільного об’єднання перейде в момент прийняття Закону України «Про адміністративно-територіальний устрій». У такий спосіб, очевидно, й буде утворена Калуська ОТГ».
До теми: Децентралізацію можна порівняти з відміною кріпосного права, – Василь Мартинюк