В Міноборони розповіли про деталі розведення військ на Донбасі

Міністерство оборони оприлюднило роз’яснення щодо розведення сил на Донбасі.

Відповідне повідомлення опубліковане на сайті Міноборони у середу.

Вказується, що процес розведення військ дозволить створити ділянки безпеки для роботи міжнародних гуманітарних і безпекових організацій, а також дасть змогу провести розмінування територій.

“Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким що має здійснюватися обома сторонами. Основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів”, – сказано у повідомленні.

Зазначається, що процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – відведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.

Якщо зазначені умови не виконуються, процес розведення військ припиняється.

В Міноборони нагадали, що наразі у Станиці Луганській завершився перший етап розведення, і триває процес демонтажу інженерних споруд. Наступними ділянками розведення стануть населені пункти Золоте та Петрівське.

“При плануванні процесу розведення командуванням Збройних Сил України було взято до уваги різні сценарії розвитку подій. Зокрема, у разі, якщо російсько-окупаційні війська ігноруватимуть домовленості і спробують повернутися на раніше займані позиції, українські військовослужбовці діятимуть адекватно”, – заявили в Міноборони.

Нагадаємо, У Франківську атовці прийшли під ОДА – виступають проти “формули Штайнмаєра”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!