В наступному році кількість і суми грошової допомоги для ВПО зменшать, – Ірина Верещук

 • На Прикарпатті сьогодні працювало міжфракційне депутатське об’єднання «ВПО України» за участю представників Уряду.

  Під час пресконференції Ірина Верещук, Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, розповіла, що з наступного року кількість та суми грошових виплат для внутрішньо переміщених осіб зменшаться.

  Це, за її словами, підтвердили міжнародні партнери.

  «Лише 30% із цієї задекларованої суми для допомоги станом на серпень 2023 року було виділено. Маємо розрахунки і маємо факт. Фактичний стан – 30%. Потрібно чітко розуміти, як можуть допомогти міжнародні партнери, на що ми розраховуємо на рівні територіальних громад та областей. Проблематика є, над її вирішенням ми працюємо», – каже Верещук.

  Вона переконана, що має бути облік переселенців.

  «Ми також маємо виходити саме з потреби людини щодо виплат. Не ділити на категорії: жінка, чоловік і тд. А виходити з потреб людини. Тобто якщо внутрішньо переміщена особа отримує зарплату 50 тисяч гривень, то держава мала би менше втручатися у їх справи, а якщо це жінка з 2-3 дітьми, а чоловік на фронті, батьки на її утриманні. Їм допомогти найважливіше», – каже Ірина Верещук.

  Обговорювалось й питання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

 • «Важливо, аби люди з числа ВПО були працевлаштовані, бо коли ми чуємо “Центр зайнятості” чи “бізнес” – вакансій вистачає. Коли йдемо по факту, скільки працевлаштовано – це лише 400 осіб за минулий рік з числа ВПО. Це дуже мало», – говорить Віце-премʼєр.

  Ірина Верещук додала, що на Ярмарку вакансій, який відбувся учора, лише 12 роботодавців знайшли потенційних робітників, а загалом було 48.

  «Є проблематика, яку треба шукати і вирішувати. Бо є вакансія, є претендент, а на вакансію людина не погоджується йти», – акцентує Верещук.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!