В обласній інфекційній лікарні Франківська є 42 людини з підозрою на COVID-19

Сьогодні, 24 березня, в Івано-Франківську відбулась оперативна нарада у міського голови Руслана Марцінківа. Про ситуацію щодо коронавірусу в місті та Україні розповіла начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко.

За її словами, в світі станом на сьогоднішній ранок у 195 країнах є коронавірус. Найвищий рівень захворюваності в Китаї, Італії, США, Німеччині та Іспанії. При цьому ситуація в Китаї вже стабілізується.

Станом на 9:00 24 березня нова інформація від МОЗ щодо коронавірусу в Україні не з’являлась. Станом на 23 березня вірус був виявлений у 73 осіб, з них 5 – на Прикарпаття (один летальний)

“За неділю було підтверджено 26 випадків. Думаю, що сьогодні ми матимемо додатковий список підтверджених випадків”, – сказала Бойко. 

Чиновниця зазначає, що франківські лікарні отримали 500 кг гіпохлориту натрію для здійснення дезінфекції, 46 тисяч пар рукавичок, 28 тисяч бахіл, 950 респіраторів, 6 тисяч масок багаторазового використання, 11 тисяч масок одноразового використання тощо. На це виділили гроші з міського бюджету та меценати.

“Нам треба мати велику кількість експрес-текстів, бо вічно тривати карантин не буде, навіть якщо його продовжать. Ми повинні навчитись жити в умовах, що коронавірус буде в нас. Треба мати 100 тисяч тестів”, – каже Руслан Марцінків та додає, що медичні заклади мають шукати кошти, аби закупити апарати штучної вентиляції легень.

За його словами, зараз в Івано-Франківській обласній інфекційній лікарні є 42 людини з підозрою на коронавірус, 4 з них у важкому стані. 

Марія Бойко наголосила, що всі люди мають розуміти: якщо піднялась температура, то треба подзвонити до сімейного лікаря. Якщо його немає, то є номери лікарень, куди можна звернутись і вам дадуть допомогу. Чиновниця попросила людей не брехати, якщо ви повернулись із-за кордону. Мовляв, ніхто не залишиться без медичної допомоги, тому громадяни мають бути відповідальними.  

Нагадаємо, що в Івано-Франківській інфекційній лікарні померла 65-літня жінка з села Чукалівка, яка мала підозру на коронавірус. 

19 березня  в Івано-Франківську виявили перший випадок захворювання на коронавірус. Жінка померла в інфекційній лікарні. Їй було 56 років. Згодом виявили ще один випадок захворювання на Прикарпатті. Жінка, жителька Тисмениці, приїхала з Франції.

Через поширення коронавірусу Уряд встановив режим надзвичайної ситуації в Івано-Франківській області. 

Крім того, Івано-Франківську з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції, від 12 березня до 3 квітня всі без винятку навчальні заклади закрили на карантин. Також в місті вирішили зупинити роботу всього окрім аптек, продуктових магазинів та АЗС.  Крім того з 19 березня в місті перестав курсувати весь громадський транспорт.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!