В освіті змінюються тільки цілі, а стандарти залишаються, – Павло Хобзей

 • На Прикарпатті відбувається обласна серпнева науково-практична конференція педагогічних працівників.

  Сьогодні, 22 серпня, у приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії освітяни зустрілися з заступником міністра освіти і науки України Павлом Хобзеєм.

  На конференції заступник повідомив, що в освіті відбуваються правильні зміни. Цього року величезних змін зазнає початкова освіта. Заступник міністра наголосив, що в освіті змінюються лише цілі навчання, а стандарти залишаються ті самі. Змінюються шляхи досягнення цілей.
  Павло Хобзей зазначив, що вперше в освіті прислухалися до думки і пропозицій вчителів практиків, а не до чиновників. З навчальної програми “забрали дубляжі, вивільнили час на важливі теми”. Так, наприклад, з української мови забрали схеми будови речення і частину граматичних завдань.
  “Наше завдання – дати свободу вчителеві і перейти на новий підхід”, – наголосив заступник. Павло Хобзей вважає, що саме початкова школа є добрим прикладом для змін,  бо саме  у ній є інноваційний майданчик, крім того, вчителі початкової школи скоріше сприймають нововведення. Адже один вчитель викладає більшість предметів. 
  В початковій освіті міністерство із запровадженням змін бачить декілька проблем. Перша – це проблема мотивації. Вчитель зараз не є вмотивованим. Друга –  проблема з підручниками, які не змінилися, тому вчитель може їх читати по-старому. Павло Хобзей зазначив, що держава забезпечить освітян початкової школи методичним матеріалом, але на місцях мають забезпечити навчання вчителя, щоб він став на новий шлях.
   Заступник міністра повідомив, що зміни у старшій школі розпочнуться з 2018 року.
   Павло Хобзей наголосив, що теперішні зміни в освіті незначні, кардинальні відбудуться у 2018 році.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!