В річці на Тлумаччині масово загинула риба (фото)

 • У неділю 31 січня 2021 року, реагуючи на повідомлення про масову загибель риби на скидному каналі Золотопотіцької ГЕС поблизу с.Золота Липа Тлумацької міської ради Івано-Франківського району, Івано Франківські рибпатрульні виїхали на місце інциденту.

  Здійснивши протягом дня обстеження скидного каналу, у водоймі виявили 55 екз. загиблої марени звичайної. Всі екземпляри риб — без слідів механічного пошкодження (від використання заборонених знарядь лову) та без слідів від полювання на них рибоїдних птахів.

  “Характерно, що вся риба належить до одного виду – марена звичайна, що внесена до Червоної книги, – повідомляє рибпатрульний Андрій Мельничук, – невеликий розмір виявлених особин риби, за свідченнями рибалок, пояснюється тим, що більші екземпляри станом на ранок неділі вже визбирали місцеві мешканці”.

  За повідомленнями, серед загиблої риби також були екземпляри червонокнижного вирезуба та забороненого до вилову рибця звичайного, але не було жодного представника риб, що полюбляли б заболочені біотопи (підуст звичайний, головень).

  Група риб, що постраждала, належить до так званих індикаторів, які швидше інших реагують на погіршення навколишнього середовища.

  Під час обстеження водойми рибпатрульні з’ясували, що в природне русло річки Золота Липа, нижче місця перекриття шлюзами від Золотопотіцької ГЕС, через встановлене загородження майже не потрапляє вода, а частина природного русла Золотої Липи, вище впадіння води зі скидного каналу ГЕС, фактично наповнюється водою за рахунок сполучення з акваторією Дністра.

  Через це рідкісні ендемічні представники іхтіофауни Золотої Липи, що раніше жили в цій річці, були змушені перебратися в скидний канал ГЕС, що і призвело до трагедії.

 • З метою з’ясування усіх обставин інциденту, на місці працювали слідча група Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, представники Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

  Працівники Управління державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області склали акт про загибель водних біоресурсів. Сума збитків за таксами становить 18 150 грн.

  Загиблу рибу для встановлення причини загибелі передали для дослідження у ветлабораторію Держпродспоживслужби.

  Читайте також: У річки Прикарпаття та Буковини торік випустили понад 181 тисячу лосося і форелі

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!