В серпень з новими тарифами

 • У Бурштині зростають тарифи на постачання теплової енергії та послуги централізованого опалення і гарячого водопостачання. Підняття тарифів міський голова Роксолана Джура мотивувала тим, що треба рятувати комунальне підприємство «Житловик». Тарифи тут не піднімали з 2011 року.

  22 липня на сесії міської ради Роксолана Джура повідомила, що розуміє, що підняття тарифів завжди є непопулярним і в деяких людей саме слово «підняття» викликає обурення. Однак для того, щоб відшкодувати тарифи, треба закласти у бюджеті гроші, а це означає, що щось треба недофінансувати. Відтак тарифи переглянули і пропонують встановити їх у таких розмірах:

  Постачання теплової енергії:

  для населення – 382,39 грн. за 1 Гкал;

  для бюджетних – 390,04 грн. за 1 Гкал;

  для інших споживачів – 410,24 грн. за 1 Гкал;

  для КП «Житловик» – 382,39 грн. за 1 Гкал.

  Гаряче водопостачання та опалення:

  для населення – 18,30 грн. за 1 м. куб. гарячої води;

  для населення – 10,58 грн. за 1 м. кв. опалювальної площі.

  Таким чином, куб гарячої води зростає приблизно на 3,5 грн., а куб опалювальної площі – на 2,5 грн. «В цілому це небагато. Але зростання є. На що сьогодні розраховуємо ми всі? На субсидіювання. Я особисто вважаю, що це неправильна система субсидій. Ми розуміємо, що субсидійні кошти майже на 90% йдуть у кишені олігархів. Тому я хочу, щоб ви підтримали тарифи і кошти пішли сюди», – акцентувала міський голова.

  Джура наголосила, що якщо у Бурштині постачання теплової енергії становитиме для населення 382,39 грн. за 1 Гкал, то в Івано-Франківську – 1100 грн. за 1 Гкал, а в Галичі – 1200 грн. за 1 Гкал.

  Підтримка депутатами тарифів, вважає вона, – порятунок КП «Житловик», якому й так важко працювати, оскільки його працівників нелегко втримати на роботі із зарплатнею у 2000 гривень. Крім того, міський голова підкреслила, що ДТЕК Бурштинська ТЕС хоче встановити свій тариф на постачання теплової енергії шляхом переходу на прямі договори. Таким чином, наприклад, куб гарячої води для населення буде коштувати не 18,30 грн., а 22,4 грн.

  Як розповіла Роксолана Джура, у випадку прямих договір ДТЕК постачатиме теплову енергію до будинків, забиратиме в людей кошти та даватиме місту певну суму, щоб воно обслуговувало теплові мережі.

  «Моя позиція – законне русло. Якщо прямі договори – створюйте фірму, яка обслуговуватиме теплові мережі», – зазначила Джура.

  На це депутат Микола Шкарпович наголосив: якщо піднімуть тарифи, то нехай КП «Житловик» надає якісні послуги. Проте головний економіст КП «Житловик» Ірина Башук сказала, що в умовах теперішнього часу це неможливо. Її підтримала і Роксолана Джура, мовляв, як ви хочете, щоб люди за 2000 грн. надавали якісні послуги, якщо у керівників ДТЕК зарплата більша на кількадесят тисяч.

  А Ігор Карвацький зазначив, що міська рада не може встановлювати нові тарифи і що це має право робити тільки національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг (НКРЕ).

  Після тривалих обговорень за підняття тарифів проголосували 17 депутатів. Нові тарифи вступлять в дію з 15 серпня.

  Проте підняттям тільки цих тарифів міська рада не обмежилась. Депутати проголосували і за встановлення нових побудинкових тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Однак щоб містяни легше пережили підняття ще й цих тарифів, депутати вирішили їх ввести в дію з 1 жовтня, коли почнуться виплати субсидій. Втім новий тариф на обслуговування ліфтів діятиме з 8 серпня.

  Наталя КОЗАК

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!