В УГКЦ розповіли, як франківцям святкувати Великдень в умовах карантину

  • В Україні продовжено карантин з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції до 24 квітня 2020 року. Тому, прийнявши до уваги рекомендації Блаженнішого Святослава, просимо дотримуватись попередніх рекомендацій та також взяти до уваги наступне:

    1. Пасхальні Богослужіння всі разом будемо молитися в такий самий спосіб, як ми молилися в неділі Великого Посту.

    Просимо вірних якнайбільше користати із трансляцій церковних Богослужінь в засобах суспільної комунікації. Щоденна радіо трансляція Літургії відбувається о 8.00 год. на радіо «Дзвони» (від понеділка до суботи) та о 10.00 год. щонеділі і свята. Богослужіння з Архікатедрального і Митрополичого Собору можна переглядати у режимі онлайн на каналі «Youtube» та на «Facebook» сторінці о 8.00 год. в будні дні та о 8.00 год. і 10.00 год. в неділі і свята. Трансляція Служби Божої на телеканалі РАІ проходить щоденно 8.00 год. та в неділю о 10.00 год.

    Божественну Літургію на Великдень з Архікатедрального і Митрополичого Собору Воскресіння Христового в м. Івано-Франківську, як завжди, буде транслювати телекомпанія “Галичина” о 8.00 год.

    2. Просимо з розумінням поставитися до цієї ситуації, коли є загроза людському здоров’ю та життю та не збиратися у храмах більше 10 осіб на одному Богослужінні.

    3. Пригадуємо що Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин надав диспензу від обов’язку фізичної участі у Божественній Літургії в неділі і свята вірним Архієпархії на час карантинних заходів. Скориставшись з цієї диспензи, вірні не будуть порушувати Церковної Заповіді, яка зобов’язує їх брати участь у Божественній Літургії в неділі і свята.

    4. У Велику П’ятницю вірні зможуть вшанувати Святу Плащаницю споглядаючи і творячи малий або доземний поклін, при цьому не торкатись руками та не цілувати Святу Плащаницю та просимо дотримуватись відповідної дистанції, не скупчуючись в храмі понад встановлену санітарними нормами допустиму кількість 10 осіб.

    5. У Квітну Неділю та Неділю Паски просимо, щоб у храмі знаходилося не більше 10 осіб – священнослужителі, прислуга та співці. Усіх інших просимо залишитися надворі і не скупчуватися, а перебувати на встановленій санітарними нормами відстані.

    6. Вірні, які прийдуть освятити Лозу і Паску просимо бути в медичних масках та зберігати відстань 2 метрів один від одного.

  • 7. Просимо в час свят залишатися вдома і не йти освячувати Лозу і Паску особам які відчувають недугу (температуру, нежить, кашель), нездужають на якусь респіраторну інфекцію; ті, хто перебуває на ізоляції, а також ті хто повернувшись з-за кордону повинен відбути відповідний час ізоляції; особам літнього і похилого віку та дітям.

    8. Особи які залишаться вдома повинні знати, що їх великодні кошики будуть освячені теж за посередництвом онлайн-трансляцій. Для цього обов’язково потрібно вислухати трансляцію Пасхальної Божественної Літургії. Прикладом у цьому нам слугує Папа Римський, який благословляє людей на площі Святого Петра у Ватикані, і це благословення поширюється також на тих, хто єднається з ним за допомогою радіо і телебачення.

    9. Дотримуючись карантину, який встановлений до 24 квітня 2020 року, особливо цей Великдень просимо провести в особистій та родинній молитві, не влаштовуючи велелюдних гаївок біля храмів та великодніх забав.

    10. Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володмимир Війтишин декретом продовжив час Великодньої Сповіді на місяць після завершення карантину. Тому ті хто не відбуде сповідь до Великодня зможе це зробити після завершення карантину.

    Водночас заохочуємо вірних у цей час карантину до досконалого акту жалю, шкодуючи про свої гріхи не зі страху перед Божою карою, а з болю, що образила, засмутила люблячого Господа.

    Нагадаємо, у Франківську за карантин зареєстровано 72 шлюби та 162 малюка

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!