В Україні ліквідували 8 нових каналів втечі “ухилянтів” за кордон

 • Вартість таких “послуг” оцінювали по-різному – максимальна сума становила 12 тисяч доларів.

  Служба безпеки ліквідували 8 нових схем та затримала 15 організаторів нелегальних “трафіків”, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на СБУ.

  Вони обіцяли своїм клієнтам вивезти їх за межі нашої держави на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

  Так, у Києві повідомили про підозру столичному адвокату. За гроші він пропонував фіктивні документи щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я, у тому числі через оформлення “групи інвалідності”.

  До функціонування ще одного каналу нелегальної міграції в столиці причетні щонайменше 10 осіб. Зловмисники пропонували потенційним призовникам виїхати за межі України під виглядом волонтерів. Для цього ділки зареєстрували благодійну організацію, яку використовували для реалізації “схеми”. Співробітники СБУ затримали одну із організаторок оборудки на отримані 10 тис. євро за пакет фіктивних документів для виїзду до ЄС.

  На Івано-Франківщині затримали двох місцевих жителів, один з яких мав російський паспорт. Вони допомагали військовозобов’язаним нелегально потрапити до однієї з країн Євросоюзу через віддалені стежки Карпат. Для цього зловмисники підвозили “ухилянтів” за декілька кілометрів до лінії кордону, а далі їх супроводжували пішки по заздалегідь підготовленому маршруту в горах.

  На Львівщині ліквідували ще два канали незаконної міграції. До організації першого – причетний керівник групи одного з місцевих добровольчих формувань територіальної громади. За даними слідства, він продавав фіктивні меддовідки про непридатність до військової служби.

  Іншу схему налагодили двоє мешканців обласного центру, які за гроші “влаштовували” своїх клієнтів водіями міжнародних рейсів і навіть оформлювали для них водійські посвідчення.

 • На Закарпатті заблокували ще три схеми. До організації першої – причетні 5 мешканців регіону. Серед них – дві представниці місцевого благодійного фонду. Зловмисники спеціалізувались на виготовленні фальшивих документів для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.

  Наступні два канали нелегальної міграції організували 6 місцевих жителів. Вони допомагали своїм клієнтам перейти кордон через так звану “зеленку”.

  За всіма викритими фактами тривають розслідування за ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

  До теми: Для виїзду за кордон: у Києві росіянин продавав ухилянтам фіктивні документи

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!