В Україні майже 40% переселенців живуть тільки на допомогу від держави

 • Роботу складно знайти найчастіше багатодітним матеріям із прифронтових територій.

  Наразі в Україні нараховується 4,9 мільйони внутрішньо переміщених осіб, з них 2,6 мільйони отримують державні виплати.

  40% ВПО, які отримують фінансову допомогу від держави, живуть лише на ці кошти.

  «У нас є статистика скільки людей розраховують на такі виплати і живуть тільки на них. Це щонайменше 40%, за останніми статистичними даними щодо отримувачів допомоги», – розповіла Ірина Верещук.

  За словами Верещук, лише на допомогу від держави живуть переважно ті, хто не зміг знайти роботу. Також це багатодітні матері з прифронтових територій, які не мають можливості залишити дитину в дитячому садку, бо в тих регіонах вони не працюють. Як приклад урядовець навела Харків, де дуже багато внутрішньо переміщених осіб – до 500 тисяч, а при цьому не працюють офлайн школи, дитячі садочки.

  Верещук зазначила, що уряд розраховує на допомогу міжнародних партнерів щодо розвитку малого підприємництва, самозайнятості на прифронтових територіях з тим, щоб громадяни могли перекваліфіковуватися, розпочати власну справу тощо.

  Від держави відповідні ваучери на таку перекваліфікацію вже отримало 16 тис. громадян, додала вона.

 • «Буде прийнята постанова, що коли люди вдруге виїжджатимуть через обов’язкову евакуацію, держава її оголосила, вони знову будуть мати право на виплати. Вони знову будуть їх півроку отримувати, тому що вони знову виїхали і знову стали внутрішньо переміщеними особами», – сказала Верещук.

  Нагадаємо, у владі точаться дискусії щодо того, скільки років громадянин України може мати статус внутрішньо переміщеної особи.

  До теми: В Україні відбудеться мовний марафон

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!