В Україні майже на 50% перевищений епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ

 • За минулий тиждень (27 січня – 2 лютого) в Україні на ГРВІ (гостру респіраторну вірусну інфекцію) захворіла 260 871 людина, із них 67,8% — діти.

  Інтенсивний показник захворюваності склав 682,2 на 100 000 населення, що на 43,1% більше епідемічного порога. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

  Майже в усіх областях України зареєстрували епідемічну активність різної інтенсивності. Лише в м. Київ, Чернігівській, Харківській та Луганській областях не перевищений епідемічний поріг. 

  За тиждень зареєстрували також два підтверджених летальні випадки внаслідок грипу (із початку епідемічного сезону — 15). Жоден померлий не був щеплений проти грипу, натомість фахівці називають вакцинацію найкращою профілактикою цьому захворюванню.

  Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Не займайтеся самолікування – звертайтеся до лікаря. 

  У Міністерстві зазначають, що перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип не означає початок епідемії грипу. Найчастіше це типовий для зимової пори року та цілком очікуваний епідемічний підйом захворюваності. 

  Нагадаємо, на Прикарпатті повністю закрили навчальні заклади у Коломиї та Калуській ОТГ.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!