В Україні майже втричі планують скоротити кількість вищих навчальних закладів

  • Кількість закладів вищої освіти має скоротитись до 100.

    В Україні розробили законопроєкт, який передбачає зменшення кількості вищих навчальних закладів. Таке рішення пов’язане зі зменшенням кількості абітурієнтів.

    За словами Михайла Винницького, заступника міністра освіти і науки, у 2008 році кількість випускників шкіл в Україні сягала 640 тисяч. Зараз налічується приблизно 360 тисяч випускників шкіл.

    «Подальші прогнози також невтішні. Спираючись лише на демографію, яка не враховує показників міграції, пов’язаної з війною, ми бачимо постійне зменшення кількості осіб, які народилися на території України 17 років тому. До 2033 року в нас буде приблизно 300 тисяч випускників – і це цифра, яка передбачає повернення поки що непідконтрольних Україні територій», – зауважив Михайло Винницький.

    У 2008 році в Україні функціонувало приблизно 350 закладів вищої освіти. В одному ВНЗ навчалось близько 6700 студентів. У 2021 році кількість закладів зменшилася до 300, але в середньому в кожному з них навчалось 3400 студентів.

    «Середньої цифри контингенту студентів на заклад станом на 2023 рік ще немає, але можна зрозуміти, що вона є ще меншою», – сказав Михайло Винницький.

    Зважаючи на такі дані, за словами заступника міністра освіти, заклади вищої освіти в Україні мають бути або скорочені, або укрупненні.

  • Наразі в Україні працює 100 приватних закладів вищої освіти і 40 комунальних. Також діє ще приблизно 170 державних університетів, не враховуючи філій. Внаслідок реформи, кількість закладів вищої освіти має скоротитись до 100.

    Також у законопроєкті зазначено, що, якщо ВНЗ має територіально відокремлений структурний підрозділ, він має стати або незалежним закладом вищої освіти, або приєднатися до одного із закладів.

    До теми: Міністерство освіти України планує позбавити стипендій студентів, які перебувають за кордоном

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!