В Україні підтвердили поліомієліт: у невакцинованої півторарічної дитини параліч

 • Батьки дитини свідомо відмовилися від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

  В Україні офіційно підтвердили випадок захворювання на поліомієліт у маленької дитини з Рівненської області, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Главком”.

  «В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу … у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2)», – зазначають у МОЗ.

  Перші симптоми хвороби проявились у дитини 1 вересня, а за два дні вона потрапила в лікарню з симптомами парезу ніг.

  В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів Національного центру громадського здоров’я МОЗ, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. Проводяться першочергові роботи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи, тощо.

  Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання,  яке особливо небезпечне для невакцинованих дітей до п’яти років. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

  Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювота, слабкість м’язів шиї і біль у кінцівках. Поліовірус вражає нервову систему і за лічені години може призвести до загального паралічу.

  Кожен 200-тий інфікований поліовірусом залишається паралізованим на все життя, повідомляє ЮНІСЕФ. Інші хворіють без симптомів, однак можуть передавати захворювання далі. Хвороба є невиліковною, але їй можна запобігти завдяки щепленню.

  Нагадаємо, У Франківську менше половини дітей вакциновані від поліомієліту

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!