В Україні підвищать тариф на електроенергію

 • В.о. голови Міністерства енергетики України Юрій Бойко виступає за підвищення тарифів на електроенергію для населення.

  Про це він заявив на брифінгу, пише “NV”. Бойко зазначив, що існує «об’єктивна необхідність перегляду підходів до формування тарифів для побутових споживачів».

  «На сьогодні побутовий споживач сплачує за електроенергію виробнику 1 копійку. По Україні середньозважена вартість транспортування електричної енергії від електричної станції до власне будівлі складає 1,03 грн, а середньозважена ціна однієї кіловат-години для побутового споживача за останні два місяці становить 1,04 грн. Тобто по суті в рамках поточної моделі ПСО оплачується виключно поставка», — заявив в.о. міністра.

  Бойко додав, що в грудні, «за абсолютно обґрунтованим рішенням регулятора», тариф НЕК Укренерго з 24 копійок зросте до 31 копійки. В зв’язку з цим вартість доставки електронергії для всіх споживачів, зокрема побутових, зросте на 7 копійок. В результаті поставка електроенергії побутовим споживачам буде збитковою навіть при покупці електричної енергії за одну копійку.

  «Цілком очевидно, що при такій моделі це все не може довго працювати, а в цьому контексті обов’язково необхідно згадати і економічну кризу», — сказав Бойко.

  Він відзначив, що до серпня споживання електроенергії в Україні зменшувалося.

  «При цьому відбувалися парадоксальні речі. Хоча вони лише на перший погляд парадоксальні. Обсяг споживання населення зростав, а обсяг промислового споживання знижування. Це призводило до зниження обсягів споживання загалом», — сказав в.о. міністра.

  Таким чином, зростає обсяг «дотованого» споживання. Крім цього, все більше електроенергії виробляється сонячними та вітряними електростанціями, яким держава гарантувала високий «зелений» тариф.

  «Всі ці тенденції призводять до повного розбалансування ринку електричної енергії за умови збереження тих підходів до ціноутворення, які на є сьогодні», — сказав Бойко.

  За його словами, на наступному тижні з’явиться «готове до прийняття рішення, яке передбачатиме максимально збалансований та м’ягкий підхід в частині тарифів для побутових споживачів».

  Читайте також: У листопаді газ для прикарпатців подорожчає майже на 30%

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!