В Україні планують реформувати рибне господарство

  • Рибне господарство України може приносити мільйонні прибутки як державі, так і підприємцям. Проте досі воно не стало для держави джерелом доходу. Останнім часом більш ніж половина вилову водних ресурсів залишалося в тіні, повідомляють у Держагентстві меліорації, рибгосподарства та продовольчих програм.

    Змінити це може реформа галузі. 23 квітня її презентували у Міністерстві аграрної політики та продовольства України спільно з Державним агентством України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм і Офісом ефективного регулювання BRDO за підтримки Проєкту «Підтримка цифрової трансформації» (DTA).

    Реформа рибного сектору, ініційована у 2023 році командою Мінагрополітики і Держрибагентства спільно з Мінцифри.

    Зміна перша – спрощення ведення риболовного бізнесу, для чого необхідно мінімізувати контакти підприємців з держорганами та запровадити сучасні цифрові сервіси.

    Друга зміна передбачає демонополізацію галузі, щоб створити на ринку здорові конкурентні умови діяльності та інструменти для залучення інвестицій.

    Третя зміна – імплементація законодавчих вимог ЄС, що сприятиме євроінтеграції України та відкриє для рибного бізнесу європейські ринки.

  • «Кожен сектор рибної галузі – і промислове рибальство, і аквакультура, і любительське рибальство – це самостійні напрями рибного господарства, які не можуть існувати один без одного. Тому заходи з реформування галузі будуть успішними лише у тому випадку, якщо вони матимуть комплексний характер, забезпечуючи позитивний ефект та вигоди для всіх його складових», – зазначив тимчасово виконувач обов’язків голови Держрибагентства Ігор Клименок.

    До теми: У Карпатах прикордонники зафіксували «найобережнішого» хижака українських лісів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!