В Україні планують створити мапу об’єктів, придатних для проживання переселенців

 • Зазначається, що наразі немає громад, «де б не було багато переселенців».

  Народні депутати та урядовці працюють над інвентаризацією та створенням мапи об’єктів, які потенційно придатні для проживання в них внутрішньо переміщених осіб. Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив член Комітету ВР з питань прав людини, співголова громадської організації «ВПО України» Максим Ткаченко.

  «Ми плануємо розробити Стратегію забезпечення житлом ВПО та створення фондів тимчасового житла для ВПО. А також долучитися до проведення системного аудиту. Інвентаризувати усі потенційно придатні для проживання приміщення в Україні. Залучати до цього наших міжнародних партнерів», – зазначив він.

  Політик пояснив, що як результат інвентаризації цих об’єктів буде створена мапа об’єктів, які придатні до заселення та проживання в них внутрішньо переміщених осіб.

  Ткаченко підкреслив, що наразі немає громад, «де б не було багато переселенців», адже всюди, від маленької громади, села до великого міста чи обласного центру, живе значна кількість внутрішньо переміщених осіб, саме тому потрібно інвентаризувати об’єкти, в яких можуть жити переселенці, по всій Україні.

  «Першочергове завдання політиків, очільників урядових структур та державних компаній – провести інвентаризацію будівель, приміщень в усіх регіонах України, які підпадають під сферу їхньої відповідальності. І створити своєрідну мапу таких об’єктів. Одразу після завершення цього етапу займемося поселенням внутрішньо переміщених осіб у їхнє нове тимчасове житло. А також будемо ремонтувати та добудовувати інші групи об’єктів», – резюмував народний депутат.

  Читайте також: Шиють для дітей: як переселенці з Миколаєва розвивають свою справу у Франківську

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!