Минулого року за вказаним алгоритмом обстежили 12 604 людини із гострою кишковою інфекцією.
З 1 червня в Україні починається посилений епідемічний нагляд за холерою.
Про це інформує головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, пише Галицький кореспондент.
За його словами, кожен випадок гострої кишкової інфекції з тяжким перебігом підлягає окремому лабораторному дослідженню. Для цього Центри контролю та профілактики хвороб в областях оснащені спеціалізованим лабораторним обладнанням та реагентами, а також відпрацювали комплексні та оперативні плани реагування та діагностики підозр.
- До початку сезону ЦКПХ спільно з медзакладами у своїх областях провели спільні відпрацювання “маршруту пацієнта” та алгоритму дій медиків у разі випадків холери чи потенційних спалахів.
- На рівні областей визначені медзаклади для госпіталізації пацієнтів з гострими кишковими інфекціями та з підозрою на холеру, які мають “незнижувальний запас” лікарських засобів — антибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів.
- Окрім обстеження хворих з підозрою на холеру, фахівці ЦКПХ проводять дослідження зразків довкілля: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води.
Така система дозволяє своєчасно виявити випадки підозри на холеру та забезпечити системний контроль за епідситуацією на рівні країни. А в разі загрози — “активувати” систему реагування та локалізувати спалах.
“Минулого року за таким алгоритмом було обстежено 12 604 людини із гострою кишковою інфекцією. Проведено 11 073 дослідження проб води. Спалахів холери не зафіксовано. Це результат спільної роботи – готовності медиків та розуміння і дотримання простих правил кожним з нас”, – йдеться в дописі.
Читайте також: В Україні хочуть розширити коло медзакладів з практичної підготовки інтернів