В Україні хочуть розширити коло медзакладів з практичної підготовки інтернів

 • На засіданні колегії МОЗ України під головуванням міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка обговорили низку ключових ініціатив для медичної галузі.

  Члени колегії підтримала рішення МОЗ про необхідність розширення кола медзакладів, в яких може здійснюватись працевлаштування та практична підготовка інтернів.

  Місця в інтернатуру визначатимуться відповідно до фактичної кадрової потреби таких закладів. Також схвалили рішення щодо запровадження магістерської програми за спеціалізаціями «Протезування-ортезування» й «Терапія мови і мовлення», а також циклів спеціалізації за спеціальностями «Клінічна психологія», «Психотерапія», «Клінічне душпастирство», «Фармаконагляд», «Оцінка медичних технологій».

  Йшлося і про запровадження лікарської резидентури. Після обговорення члени колегії ухвалили рішення про затвердження підготовки лікарів-резидентів за спеціальністю «Нейрохірургія», а також про запровадження підготовки лікарів-резидентів за спеціальностями «Клінічна онкологія», «Онкогінекологія». Крім того, заслухали та погодили умови вступу до лікарської резидентури. Так, вступати на цю форму спеціалізації можуть:

  • лікарі, які  завершили підготовку в інтернатурі, склали «Крок-3» не менше, ніж 85%, мають оцінку «відмінно» за результатами складання іспиту з опанування практичними навичками та вміннями в інтернатурі;
  • лікарі, які мають досвід роботи не менше одного року, склали «Крок-3» не менше, ніж 78%, мають оцінку «добре» за результатами складання іспиту з опанування практичними навичками та вміннями в інтернатурі;
  • лікарі-спеціалісти, які мають досвід роботи не менше трьох років (без вимог до успішності за результатами підготовки в інтернатурі).

  Програми та навчальні плани підготовки в лікарській резидентурі за відповідною спеціальністю розроблятимуться закладами вищої освіти (науковими установами) із залученням представників профільних медичних асоціацій з урахуванням вимог Європейської спілки лікарів-спеціалістів (European Union of Medical Specialists – UEMS) та розміщуватимуться на їх офіційних вебсайтах.

 • До теми: У Львові відкрили перший в Україні Центр протезування та ортезування за міжнародними стандартами

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!