В Україні скерували до суду першу справу про зґвалтування під час війни

 • За вбивство цивільного чоловіка та сексуальне насильство над його дружиною судитимуть Михайла Романова – військовослужбовця 239-го полку 90-ї гвардійської танкової Вітебско-Новгородскої дивізії зс рф. Про це повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

  Київська обласна прокуратура та СБУ в рамках розслідування цього ганебного воєнного злочину встановили, що в березні під час окупації Броварського району нелюд увірвався до будинку в одному із сіл і застрелив його господаря. П‘яний військовослужбовець разом із іншим окупантом, одразу ж після вбивства, декілька разів зґвалтували його дружину. Вони погрожували жінці зброєю та насиллям навіть стосовно її дитини, яка була в цей час поруч.

  Навіть попри те, що обвинувачений наразі не в наших руках, він не уникне справедливого суду і відповідальності перед законом.

  Якщо вам відома додаткова інформація про причетність цього військовослужбовця до інших воєнних злочинів – сповіщайте на наш єдиний доказовий хаб https://warcrimes.gov.ua/ або звертайтеся до Київської обласної прокуратури: 097-053-04-65, 097-838-31-87, 050-107-66-75.

  Надважлива складова процесу боротьби з використанням зґвалтувань як зброї війни – співпраця жертв із правоохоронними органами. Коли потерпілі будуть готові і почуватимуться в безпеці – вони можуть завжди звернутися до нас за допомогою і захистом закону.

 • Як повідомляв “Галицький кореспондент”, російські командири брешуть Москві про свої «перемоги» в Україні.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!