В Україні створять окремий рід сил – Сили безпілотних систем, – Зеленський

 • Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який розпочинає створення у Силах оборони окремого роду сил – Сил безпілотних систем.

  Про це він повідомив у вечірньому відеозверненні.

  «І це не питання майбутнього – це те, що повинно дати цілком конкретний результат уже найближчим часом. Цей рік повинен стати вирішальним у багатьох аспектах. І, очевидно, – на полі бою. Дрони – безпілотні системи – довели свою ефективність у боях на землі, у небі та в морі. Україна реально змінила безпекову ситуацію в Чорному морі завдяки дронам. Відбиття штурмів на землі – це багато в чому робота саме дронів. Масштабне знищення окупантів та їхньої техніки – це також дрони», – сказав Зеленський.

  Зараз перелік завдань чіткий: спеціальні штатні посади під роботу з дронами, спеціальні підрозділи, ефективне тренування, систематизація досвіду, постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих спеціалістів у цю сферу.

  «Це завдання і для армії, і для Міністерства оборони та уряду загалом. І, щоб дати необхідну координацію в Силах оборони, забезпечити належний рівень планування та якість логістики, у структурі Збройних сил будуть створені Сили безпілотних систем. Відповідні пропозиції будуть внесені на розгляд РНБО», – йдеться у зверненні глави держави.

  За його словами, йде перезавантаження державної системи.

 • «Тих її елементів, які потрібні, щоб Україна досягла своїх цілей. Цілком справедливих цілей. Україна може перемогти. Має перемогти. І ми повинні все для цього зробити! Дякую всім, хто допомагає! Слава всім, хто б’ється та працює заради нашої держави!», – резюмував президент.

  До теми: Рада підтримала продовження дії воєнного стану та мобілізації в Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!