В Україні суттєво збільшили покарання за нетверезе водіння

 • З 1 січня 2020 року набрав чинності закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння у нетверезому вигляді, інформує “Суспільне”.

  Верховна Рада ухвалила закон ще у листопаді 2018 року.

  Згідно з документом кримінальна відповідальність загрожує водіям у разі:

  – керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

  – передачі керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

  – відмови водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

  – вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

  За всі ці дії передбачені штраф від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тисяч гривень – ред) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років.

  У разі повторного правопорушення штраф становитиме до 51 тисячі гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

  Тобто, крім штрафу і позбавлення права водіння водії за кермування авто у нетверезому стані тепер отримуватимуть судимість.

  Нагадаємо, раніше за таке правопорушення законом передбачався штраф 10 200 гривень з обов’язковим позбавленням прав на 1 рік.

  До теми: епатажний франківець зняв соціальний ролик про водіння у нетверезому стані.

   

  Фото – ілюстративне.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!