В Україні відбудеться Всеукраїнський конкурс молодих композиторів імені Бориса Лятошинського 

1 жовтня стартує прийом робіт-композицій на участь в конкурсі молодих композиторів імені Бориса Лятошинського. Конкурс є частиною грандіозного міжнародного проекту фестивалю Kharkiv Music Fest-2020, який відбудеться у Харкові 28 березня – 12 квітня 2020 року

Всеукраїнський конкурс молодих композиторів присвячено пам’яті видатного українського композитора Бориса Лятошинського, 125 річниця якого буде святкуватись в наступному, 2020 році.

«З-поза найвидатніших українських композиторів його можна без перебільшення назвати титаном вітчизняної музичної спадщини, – коментує куратор конкурсу Іван Пахота. – За часи радянського минулого України ім’я і значення Лятошинського було змаргіналізовано і, фактично, принижене. Нашою задачею є популяризація творчості Майстра: українські молоді митці мають знати про цього композитора значно більше ніж його фото на стінах музичних шкіл».

Цілями конкурсу є розвиток творчості молодих композиторів в Україні, зростання значення цих творів, фахова орієнтація в професійному середовищі молодих митців. Основне завдання – створення мистецького простору можливостей реалізації в майбутньому молодих композиторів.

До складу Журі конкурсу увійшли:

Еуґеніуш Кнапік (Катовіце, Польща) – провідний педагог з композиції в Польщі. Будучи абсольвентом Генріка-Міколая Ґурецького та Олів’є Мессіана, є беззаперечним авторитетом як теоретик сучасної світової музики і автор видатних монументальних творів.

Вальтер Фельдман (Цюріх, Швейцарія) – понад 10 років був директором Tage für neue Musik Zürich;  співпрацював з такими метрами як П’єр Булез, Карлгайнц Штокгаузен, Філіп Манурі, Луїджі Ноно тощо. Це композитор, який з легкістю зможе відшукати смарагд в піску

Алла Загайкевич (Київ, Україна) – твори Алли Загайкевич вирізняє передовсім полікультурність та мистецький космополітизм, поєднання непоєднуваного, відхід від мейнстрімних тенденцій. Алла – видатний фахівець в сфері акустичної та електронної музики, педагог.

Іван Пахота (Харків, Україна) – креативний куратор конкурсу, незалежний експерт.

Цікавою відмінністю конкурсу є те, що він анонімний – всі роботи подаються під псевдонімами, тож наявність будь-яких відомостей в нотних матеріалах, які в подальшому передаються на розгляд журі, вважатимуться порушенням правил конкурсу і учасника буде дискваліфіковано.

Лауреати конкурсу приймуть участь в концерті, що відбудеться в рамках фестивалю Kharkiv Music Fest 2020, і буде складатись з творів учасників.

Також в рамках фестивалю відбуватимуться майстер-класи і лекції за участі членів журі конкурсу.

«Ідея проведення цього конкурсу в моїх думках майоріла вже давно, – розповідає Іван Пахота. –  В світі є чимало подібних конкурсів, які орієнтовані на молодь-резидентів своїх держав. В Україні теж є багато обласних, місцевих композиторських конкурсів, але вони орієнтовані на вже конкретно визначених конкурсантів, і часто на їх викладачів: і про справедливість і прозорість тут не йдеться. Крім того, наша молодь не сприймає композицію як фах, можливість в майбутньому самореалізуватись в цій царині. Конкурс Лятошинського має на меті підтримати і дати поштовх до професійного майбутнього українських композиторів. Справедливість і максимальна об’єктивність в роботі журі є понад усе».

Зворотний зв’язок:  askme@kharkivmusicfest.com

Креативний куратор – Іван Пахота

Адміністраторка – Людмила Лінник

Арт-менеджерка – Аліса Шупер

Організаційні засади участі у конкурсі

До участі в конкурсі запрошуються громадяни України, яким на час проведення конкурсу (15 лютого 2020 року) виповниться не більше 15 повних років у Молодшій групі та 16-21 року в Старшій групі відповідно.

Конкурсні вимоги:

Молодша група: твір для скрипки і фортепіано, тривалістю 8-10 хв.

Старша група: твір для фортепіано, двох скрипок, альта і віолончелі тривалістю 12-15 хв.

Твори можуть бути одночастинними або циклічними (за бажанням автора).

Конкурс не має вступного внеску, усім учасникам гарантуються рівні права та можливості.

Для участі в конкурсі претендентам потрібно:

  • заповнити онлайн-форму зголошення участі в конкурсі https://forms.gle/yt3B2QVrRKu5H5CJ8 . Після обробки вашого зголошення ви отримаєте підтвердження реєстрації від адміністрації конкурсу.  Підтвердження реєстрації означає, що ви вважаєтесь учасником конкурсу. Наступні кроки відбуваються лише після підтвердження реєстрації.
  • надіслати на електронну пошту composer@kharkivmusicfest.com наступні матеріали:

* скан або якісне фото паспорта, свідоцтва про народження чи ID-картки громадянина України, або іншого документа, який підтверджує вік і громадянство України;

* партитуру з назвою твору виключно в форматі PDF, одним файлом, в якій має бути відсутня будь-яка інформація про автора твору.

Конкурс є анонімним, тож наявність будь-яких відомостей в нотних матеріалах, які в подальшому будуть передані на розгляд журі, вважатимуться порушенням правил конкурсу і учасника буде дискваліфіковано.

Титульна сторінка твору має містити гасло чи псевдонім, якому адміністратором конкурсу буде присуджений шифр, за яким члени журі присуджуватимуть ту, чи іншу премію. Про прийняття матеріалів до участі в конкурсі і присудження шифру конкурсантів буде повідомлено шляхом електронного листування.

До участі в конкурсі допускаються твори, які були написані не раніше 2014 року. Один конкурсант до участі може подати необмежену кількість творів.

Останній термін зголошення до участі в конкурсі є 15 лютого 2020 року о 23:59 (за київським часом).

Всі прийняті нотні матеріали з шифром 20 лютого 2020 року будуть надіслані журі конкурсу. Результати конкурсу будуть оголошені публічно на сайті Kharkiv Music Fest а конкурсанти інформовані електронною поштою до 10 березня 2020 року.

Переможці мають протягом 7 (семи) днів з моменту оголошення результатів конкурсу надіслати інструментальні партії своїх творів, а також коротку біографію (до 1000 символів) і фото (розширення >300dpi 10х15 см).

Премії:

Молодша група:                                                       Старша група:

І премія – € 500                                                        І премія – € 1000

ІІ премія – € 300                                                       ІІ премія – € 750

ІІІ премія – € 200                                                      ІІІ премія – € 500

На розсуд журі премії можуть бути присуджені не всі, бути присуджені додаткові, поділені між кількома учасниками, або не присуджено жодної.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!