В Україні відкрили ринок землі для юридичних осіб

  • В Україні відкрили ринок землі для підприємств, установ, товариств.

    З першого січня 2024 року розпочався наступний етап упровадження земельної реформи.

    Землю можна купити, якщо всі учасники (акціонери чи члени) компанії є громадянами України. Одна компанія не може купити ділянку площею понад 10 000 гектарів, йдеться у законі № 552-IX.

    Отримати право власності на землю також можуть держава, територіальні громади.

    Нагадаємо, земельну реформу в Україні розпочали у 1990 році з прийняттям Постанови ВР УРСР «Про земельну реформу», однак ринок землі відкрили лише в 2021 році. Це включило в себе децентралізацію повноважень з управління землями, цифровізацію послуг, відновлення зрошувальних та осушувальних систем та протидію земельному рейдерству.

    З 1 липня 2021 до 31 грудня 2023 року купувати землю могли винятково фізособи-громадяни України в розмірі не більше 100 га на одну людину. З початку 2024 року таке право отримають і юридичні особи, а дозволений розмір зросте до 10 000 га. Обмежень на верхню межу ціни немає, проте не можна продавати землю дешевше за нормативну грошову оцінку ділянки.

    Іноземці не мають права купувати українську землю. Дозволити це можуть лише після схвалення на референдумі.

    Станом на липень 2023 року, за два роки земельної реформи, в Україні продали близько 275 157 гектарів, тобто 1% від усіх земель. Середня ціна за 1 га була близько 39 тисяч гривень, але після дозволу на купівлю юрособам ціна зросте.

    До теми: В Україні змінюється прожитковий мінімум: яким він буде

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!